Reklama

A most czeka i czeka

Opublikowano:
Autor:

A most czeka i czeka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W numerze 27/2017 Korso Gazety Sanockiej, który ukazał się 6 lipca, pisaliśmy o fatalnym stanie technicznym mostu w Wańkowej gm. Olszanica, na drodze biegnącej w kierunku na Łodynę. Mimo obietnic naprawy most nadal straszy.

Wioletta Siekaniec, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Lesku z siedzibą w Baligrodzie, u progu wakacji zapewniała, że most zostanie wyremontowany we wrześniu.

- Wrzesień dobiega powoli do końca, na moście się nic nie dzieje - alarmuje nasz czytelnik. - Proszę o ponowną interwencję.

- Jesteśmy gotowi - odpowiada Wioletta Siekaniec. - Naprawa jest w planie, drewno mamy przygotowane, czekamy tylko na korzystne warunki pogodowe. Ponadto mamy w tej chwili inne roboty na drogach. Prace przy moście możemy wykonywać nawet przy ujemnych temperaturach czy przy deszczowej pogodzie, a tamte pozaczynane roboty musimy wykonać teraz. Wszystkie prace poprzesuwały nam się przez pogodę. Myślę, że wystartujemy na początku października. Na moście tymczasowo naprawiono bariery i odkrzaczono jego otoczenie. Systematycznie też jeździmy i dobijamy gwoździe. Wystarczy jednak, że przejedzie auto ciężarowe, które nie powinno tamtędy przejeżdżać; od razu wychodzą gwoździe. W każdym razie do końca października most będzie gotowy.

Drewno na naprawę mostu przekazała bezpłatnie gmina Olszanica. Koszty materiałowe to: przetarcie drewna - 4,5 tys. zł, jego przewóz - 1,5 tys. zł, impregnacja - 1,8 tys. zł. Pozostaje jeszcze zakup gwoździ. Roboty naprawcze wykonają pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Lesku. 

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE