Reklama

8 gmin z naszego powiatu otrzymało wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Sanok

8 gmin z naszego powiatu otrzymało wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład - Zdjęcie główne

foto Powiat Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach pierwszej edycji pilotażowego naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych do Powiatu Sanockiego oraz 8 gmin z naszego terenu trafiło spore wsparcie finansowe, dzięki czemu możliwe są kolejne inwestycje.

Powiat Sanocki otrzymał łącznie 12 000 000 zł, z czego 7 000 000 zł z przeznaczeniem na modernizację infrastruktury drogowej powiatu sanockiego na obszarze gmin: Bukowsko, Zarszyn oraz gminy wiejskiej Sanok (etap I) oraz 5 000 000 zł na modernizację i budowę obiektów wraz z zagospodarowaniem terenu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku.

 

  • Gmina Besko otrzymała 3 189 912 zł na budowę kładki pieszo-jezdnej na rzece Wisłok w Besku, 2 210 000 zł na przebudowę budynku nauczania początkowego przy Szkole Podstawowej w Besku oraz 1 330 000 zł na poprawę gospodarki ściekowej w gminie Besko.

  • Gmina Bukowsko otrzymała 7 980 000 zł na budowę sieci wodociągowej w miejscowościach: Dudyńce, Wolica i Zboiska.

  • Gmina Komańcza otrzymała 7 505 000 zł na uporządkowanie gospodarki ściekowej - budowę nowoczesnej oczyszczalni ścieków oraz rozbudowę kanalizacji na terenie gminy (etap II).

  • Gmina Miasta Sanoka otrzymała 7 980 000 zł na budowę łącznika obwodnicy Sanoka (DK 28) z drogą powiatową nr P2212R (ul. Okulickiego) w Sanoku wraz z uzbrojeniem przyległego terenu (etap I).

  • Gmina Sanok otrzymała 7 540 188 zł na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Niebieszczany i Mrzygłód.

  • Gmina Tyrawa Wołoska otrzymała 6 650 000 zł na budowę sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy oraz 1 235 000 zł na przebudowę dróg gminnych w miejscowości Tyrawa Wołoska, Rozpucie, Rakowa, Hołuczków oraz Siemuszowa.

  • Gmina Zagórz otrzymała 5 387 572 zł na poprawę stanu infrastruktury drogowej w gminie oraz 2 769 141 zł na poprawę stanu infrastruktury sportowej w gminie Zagórz.

  • Gmina Zarszyn otrzymała 10 181 800 zł na budowę sieci wodociągowej w miejscowości Odrzechowa, Pielnia i Posada Zarszyńska oraz na budowę sieci kanalizacyjnej na terenie miejscowości gminy Zarszyn.
 

Do gmin powiatu sanockiego trafiło łącznie 63 958 612 zł.

 

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.


/Powiat Sanok/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy