Reklama

500 zł za nietrzymanie rąk na kierownicy? Jeszcze w tym roku nowe przepisy

Opublikowano:
Autor:

500 zł za nietrzymanie rąk na kierownicy? Jeszcze w tym roku nowe przepisy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierownica jest od tego, żeby ją trzymać. Najlepiej oburącz. Tytułowe wykroczenie to nie jedyna zmiana. Od 7 listopada policjanci będą mogli m.in. sprawdzić przebieg auta lub przeprowadzić kontrole w dowolnym miejscu bez konieczności okazania legitymacji służbowej.

Zmiany to owoc nowego rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego, które mają zwiększyć kompetencje i uprawnienia policjantów. Dzięki nim kontrola ma przebiegać szybciej i sprawniej. 

Pierwsza z nich daje policjantom większe pole manewru. W myśl nowych przepisów policja będzie mogła kontrolować kierowców właściwie z dowolnego miejsca, nawet jeśli oznacza to postój radiowozu w miejscu objętym zakazem postoju, zakazem zatrzymywania się, na powierzchni wyłączonej z ruchu, chodniku, zatoce autobusowej czy poboczu oddzielonym od jezdni linią ciągłą. Jednocześnie nie mogą być to jednak miejsca, w których postój radiowozów będzie niebezpieczny dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Nowe uprawnienia zdecydowanie zwiększą status funkcjonariuszy w starciu z kierowcami, którzy wdają się w pyskówki lub niepotrzebną dyskusję. Wszystko ma teraz przebiegać pomyślnie, choć planowane zmiany nie spodobają się zapewne wszystkim.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE