Reklama

3,5 tys. obiadów - to bilans akcji Terytorialsów z Podkarpacia #ObiadyDlaBohaterów

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Terytorialsi z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli 3,5 tys. obiadów dla kombatantów i sybiraków w czasie pandemii. Jednocześnie końcem czerwca zakończyli akcję #ObiadyDlaBohaterów na terenie Podkarpacia.

Akcja „Obiady dla Bohaterów podczas pandemii” na podkarpaciu trwała nieprzerywalnie przez okres 213 dni. W tym czasie żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej na terenie powiatów rzeszowskiego, łańcuckiego, stalowowolskiego, niżańskiego, leżajskiego oraz dębickiego dostarczyli 3,5 tys. obiadów weteranom, sybirakom i samotnym osobom starszym.

Codziennie w akcję było zaangażowanych trzech terytorialsów wyposażonych w pojazdy. Żołnierze każdego dnia mieli za zadanie pobrać ciepłe posiłki w wyznaczonych miejscach i dostarczyć do ok. 35 osób wspieranych przez Podkarpacką Brygadę wraz z „Fundacją Nie zapomnij o Nas”.   

Bez wsparcia 3 PBOT  nie bylibyśmy w stanie dotrzeć do tak dużej liczby kombatantów, ani prowadzić działań na tak szeroką skalę przez tyle miesięcy. Chciałbym dodać, że kombatanci wielokrotnie podkreślali wielką rolę żołnierzy, ich dużą kulturę osobistą oraz szczerą chęć pomocy. W prywatnych rozmowach często przekazywali, że czują się wyróżnieni, docenieni i zaszczyceni. Codziennie dostarczany posiłek niósł ze sobą nie tylko ochronę i minimalizowanie ryzyka zarażenia wirusem COVID-19, ale również ładunek emocjonalny i poczucie bezpieczeństwa.

– mówi Krystian Fila koordynator akcji. 

***

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od listopada ub.r. realizowali zadanie w zakresie dostarczania obiadów weteranom, sybirakom i osobom starszym z terenu Podkarpacia. Akcja przyniosła pozytywne rezultaty dzięki zaangażowaniu „Fundacji Nie Zapomnij o Nas”, „Stowarzyszeniu Odra Niemen” oraz Federacji Patriotycznej. To oni poprzez Pana Krystiana Filę – koordynatora przedsięwzięcia na Podkarpaciu przyczynili się do znalezienia darczyńców i zorganizowania obiadów dla najbardziej potrzebujących. 

 

 

Zdjęcia: Paulina Lęcznar

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy