Reklama

30 milinów złotych na remont drogi Sanok-Zagórz

Opublikowano:
Autor:

30 milinów złotych na remont drogi Sanok-Zagórz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przełomowa decyzja w sprawie remontu drogi relacji Sanok-Zagórz. Podpisany został Program Inwestycji, który daje gwarancję finansowania tego przedsięwzięcia. Wstępny koszt przebudowy drogi został oszacowany na około 30 milinów złotych.

Mowa o remoncie odcinka Sanok-Zagórz w ciągu drogi krajowej nr 84. Program Inwestycyjny został podpisany 30 października.

 - Jest to pozytywny epilog wieloletnich starań zagórskiego samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa na wyżej wymienionym odcinku wspieranych m.in. przez posła na Sejm RP, Bogdana Rzońcę oraz oddolne inicjatywy społeczne takie, jak "Nie ma Wolności bez chodnika". Planowana inwestycja poprawi poziom bezpieczeństwa, a to dla mieszkańców jest najważniejsze - mówi Ernest Nowak, burmistrz Zagórza.

- W momencie uzyskania zapewnienia finansowania będziemy mogli rozpocząć przygotowania do realizacji tego zadania, czyli ogłoszenie przetargu na wykonanie tego zadania w systemie projektu-buduj - uzupełnia Joanna Rarus, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Do marca ma nastąpić opracowanie planu przebudowy drogi, później zostanie ogłoszony przetarg na realizację inwestycji.

Walczą o chodnik

Mieszkańcy okolicznych domów przy ulicy Wolności, która biegnie w ciągu drogi Sanok-Zagórz, od blisko 20 lat walczą o budowę chodnika, który połączy oba miasta. Wielokrotnie interweniowali w tej sprawie u władz gminy oraz przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale do tej pory nieskutecznie.

Teraz poruszają się poboczem. To niebezpieczne, szczególnie w godzinach szczytu, kiedy tędy przejeżdżają setki samochodów. Szczególnie obawiają się o swoje dzieci, które muszą pokonywać ruchliwą trasę w drodze do miejscowej szkoły.

- Kierowcy jeżdżą tutaj jak szaleni. Na prostym odcinku drogi rozwijają zawrotną prędkość, ryzykując zdrowie i życie swoje oraz nas, pieszych - bulwersuje się jeden z mieszkańców. Dodaje, że w przeszłości dochodziło tutaj do wielu wypadków, w tym także śmiertelnych.

- Długo czekaliśmy na informację o remoncie. Mamy nadzieję, że remont nie był tylko zagrywką wyborczą i zostanie zrealizowany - kończy nasz rozmówca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE