Reklama

3 Podkarpacka Brygada OT na drugim miejscu podczas podsumowania sportowych zmagań za 2022 rok

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DWOT

3 Podkarpacka Brygada OT na drugim miejscu podczas podsumowania sportowych zmagań za 2022 rok - Zdjęcie główne

foto DWOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Terytorialsi podsumowali współzawodnictwo sportowe w Wojskach Obrony Terytorialnej za 2022 r. Żołnierze przez cały rok rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych, aby ostatecznie stanąć na najwyższym stopniu podium. Każdy żołnierz powinien wyróżniać się wysoką sprawnością fizyczną, która jest niezbędna do szybkiego i zdecydowanego działania. Rywalizacja kształtuje cechy charakteru, pozwala przełamywać własne bariery i ograniczenia oraz wyrabia odporność na stres.

Podczas Gali Sportu – podsumowany został roczny sportowy wysiłek żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Gala traktowana jest jako święto sportowców w mundurach, zawodników uprawiających różne dyscypliny sportowe, a także święto wszystkich Terytorialsów. Współzawodnictwo sportowe zarówno na poziomie wyczynowym, jak i powszechnym istotnie wpływa na kształtowanie zdolności, które są najbardziej pożądane u żołnierza.

- Mam dziś dobry dzień, ponieważ mogę spotkać Was – prawdziwych mistrzów, mogę podziwiać również muzyków, którzy przybyli specjalnie dla Was, aby dać Wam koncert w dowód wdzięczności, ale też szacunku za wszystko co osiągnęliście. Jest coś co łączy Was sportowców i muzyków – wszyscy urodziliście się z talentem. Ale czy sam talent wystarczy by zaprezentować się tak pięknie osiągając takie wyniki? To, że wasze talenty przyniosły takie owoce to zasługa ciężkiej pracy

– powiedział dowódca WOT, gen. broni Wiesław KUKUŁA.


W trakcie gali uhonorowano najlepszych dowódców brygad i komendantów Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy w różny sposób wspierali swoich podwładnych w walce o najwyższe trofea w 2022 r. Żołnierze rywalizowali w 10 dyscyplinach sportowych: biegach przełajowych i na orientację, strzelaniu sportowym z pistoletu oraz karabinka, pięcioboju wojskowym, biathlonie letnim, pływaniu, piłce siatkowej, koszykówce oraz futsalu. Wojskowi sportowcy dzięki swojej determinacji, silnej woli oraz wsparciu przełożonych przygotowali się do rywalizacji sportowej przy jednoczesnym wykonywaniu zadań i ćwiczeń wojskowych. Sportowe zacięcie i determinacja w dążeniu do celu zaowocowały niewątpliwym sukcesem.

Tegoroczne podium przedstawia się następująco:

  1. miejsce: 14 Zachodniopomorska Brygada OT
  2. miejsce: 3 Podkarpacka Brygada OT
  3. miejsce: 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT.

Zwieńczeniem całego wydarzenia było ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepszego sportowca Wojsk Obrony Terytorialnej. Głosować mogli wszyscy żołnierze formacji. Walka trwała do samego końca. Podczas Gali dowódca WOT zwrócił się do zawodników, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce.

- Dziękuję Wam, jestem pełen uznania w odniesieniu do tego co robicie i chcę Wam powiedzieć, że robicie to nie tylko dla siebie, ale macie potężny wpływ na Waszych kolegów, na to w jaki sposób postrzega się naszą formację i jak budowane są Siły Zbrojne.

Najlepszym sportowcem WOT w 2022 r. został żołnierz z 1 Podlaskiej BOT, drugie i trzecie miejsce zajęli terytorialsi z 14 Zachodniopomorskiej BOT.

- Musicie zadać kłam tezie, że mistrzowie to egoiści, że mistrzowie często doskonalą siebie i walczą o przysłowiowe pudło z egoizmu, z narcyzmu, który w sobie noszą. Musicie pamiętać, że jesteśmy żołnierzami, że nosimy mundur i że jesteśmy częścią teamu. Pamiętajcie też, że wojnę wygramy nie jako mistrzowie dyscyplin indywidualnych tylko jako część zespołu, który będzie miał do odegrania swoją najważniejszą w życiu rolę. Jeszcze raz Wszystkim gratuluję, jesteście naprawdę niesamowitymi ludźmi, podziwiam Wasz tytaniczny wysiłek i to, że rozwijacie talenty, którymi Bóg Was obdarował

– zakończył uroczystość gen. broni Wiesław KUKUŁA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy