Reklama

25 lat czynienia dobra

Opublikowano:
Autor:

25 lat czynienia dobra - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dawno gościnna scena skansenu w Sanoku nie widziała tylu wykonawców. Powodem pojawienia się znanych zespołów tanecznych w różnych kategoriach wiekowych była 25 rocznica powstania sanockiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta.

Dzień obchodów rocznicy zapoczątkowała uroczysta msza św. Koncelebrowana przez proboszczów z miejskich parafii z Bączala Dolnego. Miejsce mszy zostało trafnie wybrane – podkreślił w swym kazaniu ks. Michał Drabicki, były proboszcz olchowskiej parafii – gdyż dzięki swej architektonicznej i religijnej wyjątkowości przesiąknięte jest duchowością św. Alberta.

– Dzisiaj, w dniu uroczystym, modlimy się za tych, co rozpoczęli budowę tego wspaniałego dzieła, jakim był i jest Dom Pomocy im. św. Brata Alberta – mówił ks. Drabicki. – 25-lecie wypada w roku szczególnym. Jest to rok 1050 rocznicy chrztu Polski, rok Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka oraz Rok Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Bogu, że są wśród nas tacy, którzy dbają, troszczą się o pokrzywdzonych, wyzyskanych. Im zawdzięczamy tę ilość dobra, która została przez te 25 lat dokonana – kontynuował ksiądz proboszcz.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE