Reklama

17 lat ze „Słoneczną Przygodą” - Podsumowanie

Opublikowano: ndz, 11 sie 2019 17:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się tegoroczny bezpłatny wakacyjny wypoczynek dzieci „Słoneczna Przygoda 2019” organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Heleny Kosiny nieprzerwanie od 2003. Organizatorzy napisali parę zdań podsumowania.

Do tej pory wzięło w nim udział łącznie 1001 dzieci, a w 2-dniowych również bezpłatnych wycieczkach 405.

Pierwszy turnus trwał od 1 – 12 lipca, drugi od 15-26 lipca.

W bieżącym roku na 2 turnusy przyjęto łącznie 52 dzieci – uczniów Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2 oraz dzieci z Domu Dziecka im Św. Józefa w Sanoku.

Dwudaniowe obiady dla podopiecznych i wolontariuszy dostarczane były przez „Bar u Stasi”.

Naszym podopiecznym czas wypełniały gry, konkursy, zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, a także sportowe. Dzieci mogły korzystać z boiska sportowego oraz placu zabaw, a w razie niepogody z sali gimnastycznej. Realizowane też były różne programy dydaktyczne.

Dzieci zwiedziły Muzeum Historyczne oraz Muzeum Budownictwa Ludowego. Prawdziwą frajdą dla nich był już sam pojazd – malownicza Sanocka Ciuchcia, który dowiózł wszystkich na miejsce.
To Pani Redaktor Naczelna Korso Sanockiego zorganizowała możliwość bezpłatnego wejścia do Skansenu oraz przejazd dzieci Ciuchcią. 
Bardzo miłą niespodzianką były lody ufundowane dzieciom przez Panią, która chciała pozostać anonimowa.

Obydwu Paniom bardzo dziękujemy!

Planowane też były wyjścia na basen, ale w odpowiedzi na prośbę Stowarzyszenia o umożliwienie dzieciom bezpłatnego skorzystania z basenów była pisemna odmowa z dołączonym cennikiem biletów wstępu na teren kompleksu.

Dzięki wielu pozytywnym opiniom kierowanym do członków Stowarzyszenia, zarówno ze strony rodziców i opiekunów dzieci, jak też i samych uczestników „Słonecznej Przygody 2019” – mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie sprawimy dzieciom zawodu i nasza inicjatywa będzie kontynuowana.

Ogromną radością i niespodzianką było dla nas Podziękowanie, które otrzymaliśmy od Dyrektora Domu Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku Pani Ewy Pruchnickiej.  Wychowankowie tej Placówki od wielu lat są uczestnikami organizowanych przez nas lipcowych turnusów.

To dzięki wsparciu Ludzi Dobrej Woli i Przedsiębiorców z Sanoka możliwe jest kontynuowanie takiej właśnie formy spędzania przez dzieci wakacji, za co serdecznie dziękujemy – również w imieniu naszych podopiecznych.
Dziękujemy również Wszystkim Osobom, które wsparły nas, jako Organizację Pożytku Publicznego, odpisem 1 % z rocznego podatku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE