Reklama

13-letni Mateusz Szczepek z Beska czeka na naszą pomoc

Opublikowano:
Autor:

13-letni Mateusz Szczepek z Beska czeka na naszą pomoc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Niestety jego stan zdrowia ostatnio się pogorszył.

Już od narodzin życie dziecka było zagrożone. Mateusz przy porodzie otrzymał zaledwie cztery punkty w skali Apgar (na 10 możliwych), chłopiec dwa tygodnie spędził w inkubatorze. Lekarze, którzy walczyli o jego życie, nie dawali mu dużych szans na samodzielność.

- Synek, dzięki dobrej opiece medycznej i uporowi najbliższych oraz ogromnej chęci do życia, powoli zaczął raczkować i stawać na nogi - mówi Sabina Bobak-Staniszewska, mama Mateusza. - Dzięki zastrzykom z botoksu, operacji podcięcia ścięgien i długiej rehabilitacji, Mati mógł samodzielnie chodzić, biegać, jeździć na rowerze. Był prawie w stu procentach sprawny.

Niestety od około roku stan zdrowia chłopca nagle się pogorszył.

- Mati ma dużą skoliozę, coraz słabsze nogi i spore przykurcze - dodaje ze łzami w oczach matka. - Mateusz ma problemy z poruszaniem się, samodzielnością i z oddychaniem. Jego stan zdrowia zagraża życiu.

Jak twierdzi pani Sabina, chłopca za dwa miesiące czeka poważna operacja kręgosłupa, a w dalszej kolejności operacja nóg i długa walka o sprawność ruchową.

Sytuacja finansowa rodziny nie jest najlepsza.

- Mieszkamy w domu moich rodziców - mówi kobieta. - Mateusz ma dwoje rodzeństwa: 10-letnią siostrę i 5-letniego brata. Wspólnie z mężem walczymy o zdrowie naszego synka i pragniemy zapewnić mu jak najlepszą przyszłość. Niestety jego wychowywanie i leczenie nie pozwala nam na wykończenie domu, który znajduje się w stanie surowym. Lepsze warunki lokalowe z pewnością polepszyłyby jakość życia syna i dostosowanie pomieszczeń do jego potrzeb.

Pani Sabina ubolewa, że leczenie i częste wyjazdy do lekarza są bardzo kosztowne, dlatego zaznacza, że każda złotówka wpłacona na subkonto Mateusza pomoże rodzinie walczyć o jego zdrowie i w miarę normalne funkcjonowanie.


Osoby, które chcą wesprzeć Mateusza Szczepka, mogą przekazać 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon (KRS: 0000270809) z dopiskiem Szczepek, 8570 

Numer konta:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP Paribas

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE