Reklama

100 tysięcy złotych dla PWSZ w Sanoku!

Opublikowano:
Autor:

100 tysięcy złotych dla PWSZ w Sanoku! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd województwa przyznał dotacje na inwestycje związane z prowadzeniem działalności statutowej siedmiu podkarpackim uczelniom. Stosowne dokumenty podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch oraz przedstawiciele władz uczelni.

Wśród nich nie mogło zabraknąć Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.  Dotację na kwotę 100 tysięcy złotych odebrała Rektor Uczelni dr hab. Elżbieta Cipora.

Uczelnia przeznaczy kwotę dotacji na zakup mineralizatora mikrofalowego. Urządzenie umożliwi kształcenie praktyczne na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych.

Program wsparcia działalności podkarpackich uczelni to efekt prowadzonej od kilku lat polityki samorządu województwa. Środki mają trafiać m.in. na projekty związane uatrakcyjnieniem oferty edukacyjnej, uwzględniającej aktualne warunki na rynku pracy. O tym mówił w trakcie konferencji marszałek Władysław Ortyl.

- Podpisane dziś umowy mają dla nas duże znaczenie. Część z tych środków trafia na projekty i zadania, które wspierają kształcenie w zawodach poszukiwanych w województwie podkarpackim. Realizowany od wielu lat program pomocy podkarpackim uczelniom będzie kontynuowany - zapewnił marszałek Władysław Ortyl.

Władzom uczelni pogratulował także wicemarszałek Piotr Pilch 

Specjalnie powołana komisja wybrała do dofinansowania najlepsze wnioski. Serdecznie państwu gratuluję. Cieszy fakt, że środki otrzymają zarówno państwowe uczelnie jak i państwowe szkoły zawodowe. Nam zależy na tym, aby podkarpacka młodzież kształciła się w jak najlepszych warunkach, na dobrych uczelniach – a do tych zaliczamy wszystkie podkarpackie placówki – nie ukrywał radości wicemarszałek Piotr Pilch.

 

 

 

fot. Michał Mielniczuk
tekst Michał Mielniczuk/PWSZ w Sanoku
Biuro Prasowe UMWP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE