Reklama

10-latek z Bieszczad przygotował spot filmowy. Dostał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 10-latek przygotował spot filmowy promujący bezpieczne zachowania na stoku. Piotr Fenczak, uczeń Szkoły Podstawowej w Zawozie, został wyróżniony w konkursie pn. ”Śnieżny Dekalog”. Komendant Powiatowy Policji w Lesku wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przekazali wyróżnionemu upominki.

Ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy „Śnieżny Dekalog” adresowany jest do dzieci i młodzieży, a jego organizatorem jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

Ideą konkursu jest promowanie odpowiednich postaw narciarzy i snowboardzistów w miejscach zimowej rekreacji oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe, w których uczestnicy nadsyłali swoje prace w formie plastycznej lub spotu filmowego. Tematem przewodnim konkursu było przedstawienie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających na stoku.

 

Jury przeanalizowało blisko 1700 prac plastycznych oraz ponad 60 spotów filmowych, nadesłanych w ramach konkursu. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

 

Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, a później powrót najmłodszych dzieci do szkół, uroczyste wręczenie nagród odbyło się dzisiaj w leskiej komendzie. Policjanci przygotowali dla laureata szereg atrakcji. Chłopiec mógł zwiedzić budynek komendy, uczył się udzielać pierwszej pomocy i przymierzał elementy policyjnego wyposażenia.

 

Komendant Powiatowy Policji w Lesku podinspektor Grzegorz Koczera wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie młodszym inspektorem Piotrem Kluzem    pogratulowali chłopcu wyróżnienia w konkursie, życzyli wielu sukcesów oraz motywowali do udziału w kolejnych edycjach.

 

Laureatowi serdecznie gratulujemy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy