Reklama

1% dla mieszkańców powiatu sanockiego

Opublikowano: sob, 26 sty 2019 09:45
Autor:

1% dla mieszkańców powiatu sanockiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliża się okres rozliczenia deklaracji podatkowych PIT. Pomóż budować swoją lokalną społeczność. Przekaż 1% podatku wybranej organizacji pozarządowej lub wybierz podopiecznego Organizacji Pożytku Publicznego, któremu chcesz pomóc.

Żeby ułatwić Państwu rozliczenie formularza PIT umieszczamy darmową aplikację, gdzie zrobicie to szybko, sprawnie i bez żadnych kłopotów. Znajdziecie również na niej listę lokalnych organizacji, którym można podarować swój 1% z podatku. Wystarczy kliknąć w obrazek poniżej: 

 

Zapłać niższy podatek do kasy państwa - zaoszczędzisz 1%, który wróci do Twojej lokalnej społeczności.

Dla wielu organizacji wpływy z 1% podatku są podstawą finansową działalności. Warto zauważyć, że organizacje tworzą zazwyczaj ludzie z pasją, wolontariusze, którzy z dużą rozwagą wydają każdą złotówkę, znając doskonale obszar, na którym działają. Są to ludzie, którzy działają dla dobra innych bez przyjmowania z tego tytułu żadnych korzyści. Jest oczywiste, że administracja państwowa, próbując zorganizować podobną pomoc najsłabszym, wydałaby wielokrotnie więcej pieniędzy. Każda złotówka, którą oddasz na rzecz organizacji, trafia w 100% do potrzebujących.

Inwestycja 1% jest korzystna dla wszystkich:

  • Dla rządu, bo minimalnym kosztem załatwia wiele potrzeb społecznych.
  • Dla organizacji, dla których jest to ważny i niezależny element finansowy. Wielu z nas uważa, że wyliczona kwota jest zbyt mała i nie opłaca się jej przekazywać. To błąd. Dla organizacji każda złotówka jest na wagę złota.Wiele organizacji utrzymuje się właśnie z jednego procenta.
  • Dla podatników, którzy mogą angażować się w pomoc. Jeden procent jest Twoim małym wkładem w ulepszanie świata. To pomoc, która Cię nic nie kosztuje, a może naprawdę wiele zmienić.
  • Dla społeczeństwa obywatelskiego, które samo decyduje, jakie wartości są dla niego ważne.
  • I najważniejsze, dla podopiecznych organizacji. Nie zapominajmy, że te pieniądze bardzo często ratują życie i zdrowie, pozwalają poprawić jakość życia potrzebującym. Środki z jednego procenta przeznaczane są na zakup leków nierefundowanych przez NFZ, zakup wózków inwalidzkich, potrzebnego sprzętu do rehabilitacji, bud dla bezdomnych zwierząt, czy spełnianie marzeń śmiertelnie chorych dzieci.

Nie pozwól, by inni decydowali za Ciebie. Przekaż 1% na wybraną OPP.

Przekazywanie 1% organizacjom pożytku publicznego wciąż nie jest zbyt popularne. Trzeba pamiętać, że przekazanie 1% nie wiąże się dla nas z żadnymi kosztami. Kwota, którą chcemy przekazać danej organizacji, obliczana jest od podatku, który powinniśmy wpłacić urzędowi skarbowemu. Decydując się na przekazanie jednego procentu, pomniejszamy po prostu dochody urzędu skarbowego na rzecz dochodów organizacji.

To bardzo łatwe. W odpowiedniej rubryce w zeznaniu podatkowym należy zaznaczyć chęć przekazania 1% organizacji oraz podać jej nr KRS. Nie wiąże się to z żadnymi problemami - kontrolami, czy składaniem dodatkowych dokumentów.

Przekazywanie 1% dla Organizacji Pożytku Publicznego jest właściwym działaniem każdego obywatela w naszym demokratycznym kraju. Jest to wartość dodana, nikt na tym nie traci!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE