Reklama

Wojna religijna w Sanoku. Mieszkańcy pytają o co chodzi?!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Otrzymaliśmy wile telefonów i maili odnośnie ulotek, którymi oklejony jest cały Sanok. Dzwonią przeważnie osoby starsze, które są zdezorientowane tym co się dzieje. "Czy to jest wojna religijna w Sanoku?" - zapytała pani, która do nas zadzwoniła zupełnie zdezorientowana.

Ksiądz zapowiedział na ostatniej mszy, że jutro (25 czerwca) odbędzie się Ewangelizacja Sanoka. Zaprosił do kościoła Franciszkanów na Eucharystię na godz. 18.00, a po niej na fajne spotkanie, podczas którego wysłuchamy również świadectw wiary różnych ludzi. Dzisiaj spacerując po rynku widziałam jak ustawiana była scena, to podobno na to jutrzejsze wydarzenie. Nie znam tego człowieka ani nie wiem kim on jest, ale zauważyłam, że na słupach, tablicach i rynnach w Sanoku pojawiły się ulotki z tytułem: "UWAGA NA MARCINA ZIELIŃSKIEGO". Przyznaję, że jestem trochę zdezorientowana, tym co się dzieje. Ktoś robi wojnę religijną w Sanoku? 

- mówi nasza rozmówczyni. 

Rzeczywiście na sanockim Rynku stoi scena a na stronie parafii Franciszkanów widnieje ogłoszenie: 

W najbliższą sobotę, 25 czerwca, odbędzie się Ewangelizacja Sanoka. Zapraszamy do kościoła Franciszkanów na Eucharystię na godz. 18.00, a po niej na Wieczór Uwielbienia na sanockim rynku. Usłyszymy konferencję wygłoszoną przez Marcina Zielińskiego pt; „Człowiek wiary dzisiaj”. Będą też świadectwa. O swoim życiu osoby ocalonej opowie Katarzyna Mikulska ze Skierniewic ze wspólnoty Głos Pana oraz Krzysztof Kurek, były więzień, który przez 30 lat był osadzonym, a nawrócił się poprzez Kurs Alpha organizowany w więzieniu. Serdecznie zapraszamy Sanoczan na ten wieczór.

Otrzymaliśmy kilkanaście zdjęć od czytelników wspomnianych ulotek, którymi oklejone zostało miasto. Widnieje na nich komunikat, który wprost mówi, że proboszczowie, kuria przemyska i Franciszkanie się "pogubili" i ściągają do Sanoka "szamana i heretyka": 

W sieci pojawiła się również publiczna petycja o nazwie: "Sprzeciw wobec planowanej "ewangelizacji" Marcina Zielińskiego w Sanoku 25 czerwca".  Poniżej publikujemy jej treść: 

"Nie chcemy, żeby robiono zielonoświątkowe i ewangelickie eksperymenty na duszach naszych dzieci, młodzieży i naszych. Prosimy o zatrzymanie peregrynacji Marcina Zielińskiego z jego duchami z Bethel Church po naszej Sanockiej Ziemi. Nie chcemy, żeby zarabiał pod pozorami religii na naiwnych i zwiedzionych ludziach, dając im nieprawdziwą, niekatolicką naukę. Dołączcie, pomóżcie! Bóg zapłać!"

Do petycji dołączono pismo zaadresowane do Metropolity Przemyskiego Ks. Arcybiskupa Adama Szala.

"Adresat/Adresaci petycji: Metropolita Przemyski Ks. Arcybiskup Adam Szal

 

"Bogowie pogan to demony" Ps 96,5

 

Najczcigodniejszy Księże Arcybiskupie!

 Uzbrojeni Sakramentem Bierzmowania, my, Katolicy Sanoka, protestujemy przeciwko nachalnemu niszczeniu naszej Wiary. Wyrażamy nasze zgorszenie i sprzeciw wobec planowanego przez Franciszkanów wystąpienia Marcina Zielińskiego w Sanoku i prowadzenia przez niego "ewangelizacji" na sanockim Rynku.

Pod Figurą naszego Patrona, Świętego Michała Archanioła przemaszerował chwilę temu marsz sodomitów, niszcząc wrażliwość i czystość naszych dzieci. Dziś planowany jest nowy niszczący event, tym razem religijny: tzw. ewangelizacja Marcina Zielińskiego, który swoje "duchy", które ludziom rozdziela, wziął od pastorów ewangelickich, funkcjonujących poza wszelkimi strukturami jako pojedynczy charyzmatyczni sekciarze, którzy z Wiarą, Doktryną i moralnością Kościoła Katolickiego nie mają nic wspólnego. Stosują psychomanipulacje, co pozwala im dobrze zarabiać na pozornie religijnych spotkaniach. Marcin Zieliński pozostawia za sobą ludzi, którzy mają zniszczoną równowagę psychiczną i duchową. Wiele kobiet po takich spotkaniach ma rozchwianą psychikę. Zachowują się nieracjonalnie i histerycznie, począwszy od uczuciowych niekontrolowanych uniesień udających ekstazy mistyczne świętych, po drgawki, histeryczne śmiechy, przewracanie się i.t.p.

Jako katolicy, którzy wiedzą, że Duch Święty nie jest nierozumny, szalony, chory psychicznie sprzeciwiamy się bluźnierczemu przypisywaniu takich owoców Najświętszej Osobie Ducha Świętego.

Nie życzymy sobie, żeby Franciszkanie sprowadzali pod pozorami Ewangelizacji kogoś, namaszczonego poza Kościołem przez ewangelickich pastorów, oraz wypróbowywali i praktykowali na katolikach zielonoświątkowe sposoby pozyskiwania zwolenników i uzyskiwania korzyści finansowych. .

Wielu proboszczów i Biskupów zabroniło Marcinowi Zielińskiemu działalności w ich parafiach i diecezjach. Powstały filmy analizujące jego fenomen, w których ludzie składają świadectwa dręczeń, niepokoju, i wielu złych owoców psychicznych działalności Marcina Zielińskiego. Otrzymał on duchowe namaszczenie od pastorów i działaczy zielonoświątkowych, którzy nie mają nic wspólnego z wiarą, ani moralnością katolicką Heidi Baker, guru sekty Bethel Churh, w czasie swoich wystąpień doznawała dziwnych i niepokojących dręczeń: nie mogła utrzymać się na nogach, czołgała się po podłodze, bełkotała, śmiała się histerycznie... i takie zachowania wykazują ludzie, którzy przyjmują nauki i "ducha" podczas spotkań z Marcinem Zielińskim.

Niedawno przez nasze miasto przeszedł pochód sodomitów, gorsząc nasze dzieci. Za kilka dni sanoccy Franciszkanie chcąc zabawiać się naszą wiarą organizują ewangelickie, zielonoświątkowe występy guru, któremu wielu biskupów zakazało kategorycznie działalności na terenie ich diecezji. Bardzo prosimy Najczcigodniejszego Księdza Biskupa o zakaz duchowych eksperymentów wobec wiernych katolików w Sanoku, i powtórzenia mądrych i przezornych decyzji np. Ks. Biskupa Gliwickiego i zakazu wystąpień w naszym mieście i naszej diecezji Marcinowi Zielińskiemu. Nie można bawić się ad experimentum ludzkimi duszami. Prosimy o zatrzymanie tego zielonoświątkowego pastora robiącego dochodowy interes na ludzkiej naiwności.

Z ufnością i prośbą o Ojcowskie, Duszpasterskie błogosławieństwo

Wierni z Sanoka, ale i inni, którzy poznali działalność Marcina Zielińskiego i zdają sobie sprawę z jej duchowej szkodliwości."

Petycję w sieci podpisało 434 osoby. Niestety nie wiemy, kto jest jej autorem, nie widać także nazwisk osób, które ją podpisały. Sprawdziliśmy, kim jest wspomniany Marcin Zieliński. 


fot. oficjalny profil Marcina Zielińskiego Facebook

Jak podaje Wikipedia, to urodzony 30 września 1992 (w Skierniewicach) – polski ewangelizator, charyzmatyk, autor książek o tematyce katolickiej. Grał jako piłkarz w klubach Widok Skierniewice i Unia Skierniewice; występował na pozycji obrońcy. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W 2007 roku doświadczył nawrócenia, po czym został liderem wspólnoty „Głos Pana” w Skierniewicach przy parafii Miłosierdzia Bożego. Następnie podjął się ewangelizacji w Polsce i za granicą. W 2017 roku był prelegentem w ramach rekolekcji „Jezus na Stadionie”, które odbyły się na PGE Narodowym, zaś rok później na tym samym stadionie był prelegentem rekolekcji „Stadion Młodych”. Jest autorem podcastów na YouTube „Rozpal wiarę” oraz „Kwadransik ze Słowem”.

Posługa i treści głoszone przez Zielińskiego wywołały kontrowersje w środowisku katolickim. Portal zwiedzeni.pl w 2018 roku stworzył film pt. Marcin Zieliński – Fałszywy charyzmatyk zdemaskowany!, w którym zarzucił Zielińskiemu czerpanie z nurtu Toronto Blessing, protestantyzację Kościoła katolickiego czy fałszywą maryjność. Zieliński odrzucił te oskarżenia m.in. argumentem, iż Toronto Blessing miało miejsce, gdy on miał dwa lata. W obronie Zielińskiego powstał list, podpisany przez ponad 130 osób związanych z Kościołem, m.in. Mariusza Rosika, Sławomira Pawłowskiego, Tomasza Szałandę, Marka Blazę, Marka Kitę, Aleksandra Bańkę, Tomasza Nowaka, Adama Szustaka, Tomasza Gałuszkę czy Marcina Jakimowicza. List ten został z kolei skrytykowany przez Mariusz Błochowiaka na łamach „Egzorcysty” jako niemerytoryczny. 

Sam Zieliński prowadzi swój oficjalny profil na Facebooku, na którym rozpisuje całą swoją "trasę" miejsc do których przybędzie w najbliższym czasie. Na liście jest również jutrzejsze spotkanie w Sanoku.

Kontrowersje wzbudził fakt, że ktoś, kto napisał list do biskupa Szala zaczynając słowami "Uzbrojeni Sakramentem Bierzmowania, my, Katolicy Sanoka (...)"  publicznie oskarża kurię, proboszczów oraz ojców Franciszkanów o organizowanie spotkania, na którym będą wygłaszane "herezje, grupowy trans i prostytucja sakralna". Przecież to katolicy kłócą się z katolikami! Do czego to prowadzi i co ma na celu? Spróbujemy dowiedzieć się w dniu jutrzejszym podczas wydarzenia na sanockim Rynku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy