Reklama

Uwaga kierowcy! Wyrwa w jezdni na ul. Jagiellońskiej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Na naszą skrzynkę wpłynął sygnał od mieszkańca Sanoka, w którym przestrzega o wyrwie w jezdni, przy studzience kanalizacyjnej na ulicy Jagiellońskiej. Czytelnik poinformował o zaistniałym zagrożeniu sanocką policję.

Dziury w jezdni bywają naprawdę podstępne. Nie zawsze udaje się je ominąć, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzeń samochodu. Czasami są one bardzo poważne. O czym więc trzeba pamiętać w takiej sytuacji?

Przede wszystkim należy maksymalnie zredukować prędkość, przy zachowaniu ostrożności i bez stwarzania zagrożenia dla innych pojazdów. Hamowanie należy przerwać tuż przed dziurą. Jeśli tego nie zrobimy, siła ciężkości przeniesiona na przednią oś pojazdu znacznie go dociąży, co w konsekwencji doprowadzi do zwiększenia stopnia uszkodzeń felgi, opony oraz zawieszenia koła, które wpadnie w wyrwę. Wynika to z faktu, że amortyzator jest wsunięty w trakcie hamowania i ma mniej przestrzeni do wytłumienia pracy powstałej wskutek podbicia koła na nierówności. Dlatego lepiej zdjąć nogę z hamulca i pozwolić na to, aby samochód mógł przetoczyć się po dziurze z równomiernym obciążeniem obu osi. 

Jeśli jednak doszło do uszkodzenia pojazdu, sprawdź, do kogo należy droga i zgłoś uszkodzenia. 

W tym przypadku pomocne są oznaczenia dróg. Można wyróżnić przede wszystkim: 

  • Drogi powiatowe – oznaczeniem są 4 cyfry i wyróżnik. Podmiot zarządzający to Zarząd Powiatu.
  • Drogi krajowe – oznaczenie to biała cyfra lub numer na czerwonym tle. Podmiotem jest Generalny Inspektor Dróg Krajowych.
  • Drogi wojewódzkie – oznaczenie to 3 cyfry. Podmiotem jest Zarząd Województwa.
  • Drogi gminne – oznaczeniem jest 6 cyfr i wyróżnik. Podmiotem jest Wójt, Burmistrz lub Prezydent.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy