Reklama

To nie pielęgnacja drzew a ich okaleczanie. Kto na to pozwala?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

To nie pielęgnacja drzew a ich okaleczanie. Kto na to pozwala? - Zdjęcie główne

foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Do Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody wpłynęło kilka skarg na sposób „pielęgnacji” drzew w Sanoku. Serce boli, gdy się patrzy, jak to wygląda. Prezes Ligo Ochrony Przyrody w Sanoku, Ryszard Rygliszyn interweniuje w tej sprawie.

Drzewa  na ogródku jordanowskim po prostu niemiłosiernie skrócono.

Z rozłożystych koron zostały tylko szczątki. Widok jest po prostu smutny

– oburzają się mieszkańcy osiedla Wójtostwo. 


Rzeczywiście patrząc na te kikuty drzew, ogarnia człowieka smutek. Nic dziwnego, że zwróciło to uwagę mieszkańców i postanowili interweniować.

Wydaje się, że  firma, która zajmuje się pielęgnacją drzew w Sanoku, często z prawdziwą pielęgnacją nie ma nic wspólnego, Tymczasem prawo jasno określa, co można, a czego nie można robić drzewom. Przycinając drzewa, można usunąć  do 30 % korony. Usunięcie powyżej 50 % korony jest uważane za zniszczenie drzewa. Na zdjęciach widać, że korony drzew zostały przycięte  powyżej 50%  (czyli naruszono zapisy ustawowe). Zgodnie z naruszeniem art. 87a ust. 2 ustawy o ochronie przyrody złożono zawiadomienie do Pana Burmistrza oraz Rady Miasta Sanoka o dogłębne wyjaśnienie tej bulwersującej sprawy. Może poprzez wyciągnięcie konsekwencji, w przyszłości nie będzie dochodziło więcej do takich sytuacji w naszym mieście. 

- komentuje Prezes OB LOP w Sanoku Ryszard Rygliszyn.

Czekamy na wyjaśnienie sprawy, po otrzymaniu odpowiedzi do sprawy powrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy