Reklama

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: W Sanoku rozwalają klasy bo trzeba szukać oszczędności!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: W Sanoku rozwalają klasy bo trzeba szukać oszczędności!  - Zdjęcie główne

Stracone przyjaźnie to cios dla naszych dzieci! | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Rubryka "Sygnały czytelników" jest rubryką naszych czytelników, w której mogą zwrócić uwagę na problemy, z jakimi się borykają, jakie ich trapią. Wszystkie maile publikujemy w wersji oryginalnej. Zaznaczamy, że nie publikujemy anonimów. Dane autorów pozostają do wiadomości redakcji.

Szanowna Redakcjo,

Postanowiliśmy poprosić Was o publikację naszego sygnału i wsparcie w trudnej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się jako rodzice dzieci uczęszczających do sanockich szkół podstawowych. Piszemy w liczbie mnogiej, gdyż dowiedzieliśmy się, że problem dotyczy wielu szkół w Sanoku. W ubiegłym tygodniu odbyły się zebrania z rodzicami, na których wychowawcy wraz z dyrekcją poinformowali o nadchodzących zmianach w każdej ze szkół. Po przeprowadzonych audytach burmistrz miasta Sanoka stwierdził, że potrzebne są oszczędności i należy zrobić cięcia.

Oszczędności postanowiono poszukać kosztem naszych dzieci. Ktoś wpadł na pomysł rozwalenia dotychczasowych klas i z tej rozsypanki dołożyć do innych oddziałów dzieci, tak aby klasy były liczniejsze a miały mniej oddziałów. Nikt nie pytał jak zwykle samych zainteresowanych o zdanie, bo po co? Zarządzono i już! Czy ktoś, kto to wymyślił, ma na względzie dobro dzieci? Czy ten ktoś dba o wysoki poziom edukacji? Czy może ten ruch jest wymierzony w nauczycieli? Przecież likwidując klasy, zlikwidowane zostaną stanowiska pracy.

Czy panie nauczycielki zostaną przeniesione na świetlicę a może na portiernię, czy po prostu zwolnione?
Ostatni rok był bardzo trudny zarówno dla rodziców, ale przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Z powodu długotrwałej izolacji, narosło mnóstwo problemów, zarówno dydaktycznych jak i psychologicznych. Bardzo często tego typu problemy są ciężkie i niemożliwe do odwrócenia. Zgubiliśmy po prostu rok edukacji, rok życia społecznego naszych dzieci a teraz ktoś ma zamiar zafundować im dodatkowe atrakcje. Jako rodzice nie możemy czekać obojętnie na to co się wydarzy, co jest już zaplanowane! Proponujemy przemyślenie tej sprawy i przyglądnięcie się innym obszarom, gdzie można poszukać oszczędności.

Zapewne każdy z rodziców jak i mieszkańców Sanoka bez trudu wskazałby obszary, gdzie wręcz wymagane są cięcia.

Nasze dzieci nie są workiem kartofli, którym można bezkarnie przerzucać z prawa na lewo. Słyszymy z mediów oraz z Ministerstwa Edukacji, że kondycja psychiczna dzieci i młodzieży stale się pogarsza, że powrót dzieci do szkół jest sprawą priorytetową, że nie ma niczego lepszego dla nich jak kontakt z rówieśnikami, przyjaźnie i relacje, które zbudowały do tej pory, będą najlepszą terapią, jaką możemy im zafundować.

Tym bardziej jesteśmy zaskoczeni i nie dowierzamy, że ktoś w Sanoku mógł wpaść na ten idiotyczny pomysł. Czy w klasach liczących blisko 30 uczniów będzie wyższy poziom edukacji? Czy dzieci z orzeczeniami niepełnosprawności będą w stanie popracować w klasie z nauczycielem?

Oświadczamy, że będziemy walczyć o wycofanie tej decyzji i "pukać" w tej sprawie do każdych możliwych drzwi. 

Będziemy walczyć o nasze dzieci i o ich nauczycieli. 

Informujemy, że po weekendzie majowym zostaną przesłane pisma w tej sprawie do burmistrza i do kuratorium oświaty. Mamy nadzieję, że otrzymamy odpowiedź na piśmie.

Jednocześnie prosimy Radnych Miasta Sanoka o sprawdzenie i zagłębienie się w wyniki przeprowadzonego audytu, gdyż nie możemy uzyskać informacji, pod jakim kątem został on przeprowadzony i co wykazał, a te planowane roszady są nim właśnie tłumaczone. 

Z poważaniem rodzice szkół podstawowych w Sanoku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy