Reklama

Powstaje blokowisko z hotelem przy obszarze chronionym Natura 2000- Góry Słonne Sanok

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Rubryka "Sygnały czytelników" jest rubryką naszych czytelników, w której mogą zwrócić uwagę na problemy, z jakimi się borykają, jakie ich trapią i na jakie chcą zwrócić uwagę. Wszystkie maile publikujemy w wersji oryginalnej. Zaznaczamy, że nie publikujemy anonimów. Dane autorów pozostają do wiadomości redakcji.

 

Redakcja Sanockiego Korso

W Sanoku utworzono we współpracy z Norwegią, obszar Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 Góry Słonne w dzielnicy Olchowce. 

Miejsce piękne, blisko lasu i stawów. Różnorodność gatunków flory i fauny na bagiennym terenie. Ostoja ptaków, płazów, roślinności typowej dla bagien.

Z myślą o dzieciach i młodzieży wykonano ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną  z drewnianym pomostem, mostkami, ławkami i tarasem widokowym. Taka" zielona szkoła". Obecnie wymaga to naprawy i konserwacji. Ten bardzo malowniczy i spokojny obszar stał się ulubionym miejscem relaksu dla mieszkańców Sanoka. Niestety niebawem to się zmieni z powodu złych decyzji.

Chroniony teren jest bardzo zagrożony planowaną  inwestycją. W trakcie budowy są dwa bloki wielorodzinne, a przygotowywany jest teren pod budowę hotelu i drogi dojazdowej. Ktoś wpadł na "wspaniały" pomysł zabudowania dużego obszaru, aż do ulicy Gajowej!!! W takim atrakcyjnym miejscu na pewno lepiej będą się sprzedawać mieszkania. Nieważne, że środowisko przyrodnicze na tym bardzo straci i też sanoczanie, którzy nie mają wiele miejsc do relaksu na łonie natury.

Ruch i hałas na pewno źle wpłynie na ptaki i inne zwierzęta, Mogą też wysychać bagna i zanikać rośliny. Czy tego chcą mieszkańcy? Znaczna większość jest przeciwna temu. Osoby decydujące o tym, powinny wziąć to pod uwagę i pozostawić najładniejsze miejsce Sanoka naturze i go nie dewastować.

Zdjęcia pokazują, jak obecnie wygląda rozjechany las przez ciężki sprzęt, Wycinane są drzewa, płoszone ptaki i zwierzęta. Prace są wykonywane  bezpośrednio przy chronionym krajobrazie Natura 2000. Widok jest okropny.

Czy Liga Ochrony Przyrody i ochrona środowiska o tym nie wie? Czy nie są w stanie nic zrobić?


W ostatnim czasie otrzymaliśmy kilka sygnałów telefonicznych i na naszym fanpage na Facebooku w tej sprawie. Czytelnicy zastanawiają się, czy też z tego powodu nie jest naprawiana ścieżka dydaktyczno - przyrodnicza w niedalekim sąsiedztwie, o której pisaliśmy niedawno. 

Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że w Sanoku potrzebne są nowe mieszkania, ale tez pytają, czy nie można bardziej się przyłożyć przy wybieraniu ich lokalizacji? Czołgowisko, jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez sanoczan, podczas rodzinnych spacerów.

 

Nie dość, że mało mamy takich miejsc w Sanoku to jeszcze zabiera sie te najbardziej lubiane i uczęszczane, to bardzo smutne.

- dodają nasi czytelnicy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy