Reklama

Nocne harce na Ogródku Jordanowskim zakłócają mieszkańcom sen

Opublikowano:
Autor:

Nocne harce na Ogródku Jordanowskim zakłócają mieszkańcom sen  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Mieszkańcy bloków przy Cerkiewnej 7 i Berka Joselewicza 10 już poczuli przedsmak lata i wakacji. A wszystko to za sprawą nocnych harców wyprawianych przez młodzież na pobliskim Ogródku Jordanowskim, które zakłócają im sen. Kołem ratunkowym ma być decyzja Burmistrza miasta o zamykaniu ogródka w godzinach nocnych np. od 21 do 6). Prośbę taką skierowali w formie petycji, prosząc o zrozumienie.

Czytamy w niej m. in. „…Latem ogródek stał się miejscem regularnych, wieczorno-nocnych schadzek młodzieży. Służy im do spożywania alkoholu, głośnego słuchania muzyki, wrzasków, dewastowania sprzętu, a także załatwiania potrzeb fizjologicznych. Co gorsze, w spotkaniach tych nierzadko biorą udział nieletni. O powszechności tego procederu świadczy fakt, iż każdego rana ogródek odwiedzany jest przez zbieraczy butelek, wynoszących je siatkami. Boiska, bieżnia, jak również plac zabaw dla maluchów nierzadko są pełne potłuczonego szkła, niedopałków i śmieci. W tym przypadku poświadczyć to mogą osoby odpowiedzialne za utrzymanie porządku. (…)

Nasze wielokrotne prośby o ciszę i spokój spotykają się z obelżywymi odpowiedziami i groźbami, rzecz jasna bez skutku. Jesteśmy więc zmuszani do częstego wzywania patroli Policji, co sanocka komenda z pewnością mogłaby potwierdzić. Interwencje te nie zawsze bywają skuteczne, gdyż na widok radiowozu imprezowicze uciekają, by za chwilę powrócić. Straż Miejska w tych godzinach jest już nieosiągalna. (…)

Nie widzimy zasadności inwestycji w pełne ogrodzenie z trzema zamykanymi na klucz furtkami, jeśli park ten jest bez przerwy otwarty. Po godzinie 21-22 ogródek nie służy już mieszkańcom miasta absolutnie w żaden sposób zgodny z jego przeznaczeniem. Uważamy, że prostym rozwiązaniem byłoby zamykanie owych furtek na noc. Otwarty dostęp do ogródka w godzinach nocnych nie może oznaczać przyzwolenia na dewastowanie obiektu, za którego remonty i utrzymanie płacimy wszyscy. (…)

W okolicznych budynkach mieszkają ludzie starsi, rodziny z dziećmi, którzy chcieliby żyć w spokojnym i bezpiecznym miejscu, korzystając z prawa do odpoczynku we własnym domu. (…)

Ogródek jordanowski w centrum miasta winien być piękną wizytówką miasta, służącą jego mieszkańcom i przyjezdnym przez długie lata, stąd nasz apel o zamykanie go w godzinach nocnych.

Petycja kończy się prośbą o możliwie szybką reakcję, z uwagi na zbliżające się lato i czas wakacji. 

Podpisujemy się obydwoma rękami pod apelem mieszkańców, licząc na pełne zrozumienie problemu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy