Reklama

Mieszkańcy Wójtostwa: Wszyscy głosowaliśmy na plac zabaw Nivea a teraz jest dla nas niedostępny!

Opublikowano: czw, 12 maj 2022 20:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Jesienią roku 2018 oddany do użytku plac zabaw Nivea przy przedszkolu samorządowym na ul. Sadowej w Sanoku. Jednym z głównych atutów, zachęcającym również w głosowaniu, miał być fakt, że plac ten służył będzie dzieciom z całego osiedla, nie tylko przedszkolakom.

Nowoczesny plac zabaw, który powstał w Sanoku, to wygrana w konkursie "Podwórka Talentów" organizowanym przez firmę Nivea. W całej Polsce w tym roku powstało 20 takich stref rekreacji dla najmłodszych. W Sanoku powstał dzięki Internautom, którzy na tą lokalizację oddali prawie 30 tysięcy głosów!

Na nowym podwórku znalazły się trzy strefy: sportowa, naukowa i artystyczna. W każdej z nich znajduje się kilka elementów, a wśród nich m.in. ścianka wspinaczkowa, planetarium oraz tablice muzyczne. Wszystkie już pierwszego dnia podczas otwarcia były oblegane przez najmłodszych. 

 

W godzinach otwarcia przedszkola podwórko będzie służyło podopiecznym placówki, ale codziennie od 16 do 20 oraz w weekendy od 8 do 20 z nowego placu będą mogły korzystać wszystkie dzieci. 

- obiecywano na stronie, gdzie odbywało się głosowanie.

Całkowita wartość podwórka to 230 tysięcy złotych.

Od jakiegoś czasu otrzymujemy sygnały od mieszkańców osiedla Wójtostwo, o tym, że wspomniany plac zabaw jest całkowicie zamknięty dla dzieci spoza przedszkola. 

- To jest fajny plac zabaw i moje dzieci bardzo chętnie tam się bawiły. Jest blisko naszego domu, więc nie trzeba było robić zbyt dalekiej wyprawy z dziećmi. Bardzo boli mnie fakt, że jak potrzeba było naszych głosów, to obiecywano, że z placu będą mogły korzystać po południu wszystkie dzieci. Tak było na początku. A potem plac został zamknięty na 4 spusty. Powieszono kartkę, że "nieczynny do odwołania" i tak sobie wisi.

- pisze jedna z mieszkanek osiedla, na którym znajduje się plac. 

 Rozmawialiśmy z dyrektorką Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2, panią Magdaleną Biłas pytając, dlaczego plac jest zamknięty dla postronnych. 

Plac zabaw został zamknięty z powodu pandemii i trudności z tym, aby codziennie przeprowadzać dezynfekcję placu, która była wówczas wymagana. Nie mieliśmy po prostu takiej możliwości. W tej chwili trzeba na podwórku uzupełnić piasek, będę się zwracać do miasta w tej sprawie o wsparcie, gdyż plac zabaw był ogólnodostępny i wiele dzieci z niego korzystało, co spowodowało, że ten piasek został z placu po prostu "wyniesiony", jak to zwykle bywa. Nasze dzieci z przedszkola są pod ścisłą opieką, a nie chciałabym, aby komuś innemu po południu tutaj się coś stało. Jeśli piasek zostanie uzupełniony, to plac na nowo zostanie udostępniony, w godzinach popołudniowych dla innych dzieci z osiedla.  

- wyjaśnia dyrektor, Magdalena Biłas. 

Jeśli jedyną przyczyną zamkniętego placu zabaw dla dzieci jest brak piasku, to wydaje się, że sprawa przy wsparciu Urzędu Miasta zostanie bardzo szybko załatwiona. Przecież wszystkie dzieci nasze są! 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy