Reklama

Aż boli serce jak się na to patrzy! Sanocki park miejski tonie w śmieciach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Nasz piękny park miejski jest miejscem, gdzie spacerują całe rodziny. Jest lubiany również przez osoby starsze, które często odpoczywają na ławeczkach po spacerze. Niestety wieczorami park staje się miejscem, gdzie zbiera się towarzystwo, które robi sobie z niego miejsce do melanżu i dzikich zachowań. Bo jak inaczej nazwać to, co widzimy na zdjęciach?

Proponuję zwrócić społeczną uwagę na praktyki w naszym pięknym sanockim parku. To, co wysyłam stało się w wigilię, ale wiedzą o tym sprzątający park, że tak jest po każdym weekendzie w ciągu całego roku.
Nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć o tym służby porządkowe - patrole pojawiają się tylko w piękne słoneczne południa, gdy park jest pusty.
Wieczorami wydzierane z betonu i wynoszone są ławki, łamane, setki butelek rozrzucanych i rozbijanych o bruk. Mamy XXI wiek a park znów wrócił do czasu komuny. To piękne i  jedyne miejsce spacerowe w środku miasta jest i będzie omijane przez większość Sanoczan z rodzinami, jeśli pozostaniemy obojętni i tego nie zmienimy.

- pisze nasz czytelnik, zniesmaczony sytuacją.

Masę śmieci, butelek i to, czego tu nie widać odchodów. Połamane, zdewastowane ławki i szkło na chodnikach...Taki obrazek zastają użytkownicy parku. Na to patrzą dzieci, którym tłumaczy się, że każdy powinien dbać o przyrodę. 

Nie tak dawno pisaliśmy o ścieżce ekologiczno-przyrodniczej, jaka powstała w sanockim parku. Dzisiaj wśród zdjęć widzimy zniszczone punkty z kodem QR, które miały służyć edukacji dzieci i młodzieży podczas lekcji przyrody. Komu to przeszkadza? Dlaczego jedni pracują na rzecz wspólną i inni z taką łatwością to niszczą?

Służby dbające o czystość miasta "wigilijny bałagan" oczyściły, ale gdy nie będziemy sami dbali o czystość, to sytuacja będzie niestety się powtarzać. 

Materiał przekazujemy do wiadomości władz Sanoka oraz do straży miejskiej z prośbą o częstsze patrole a Was wszystkich prosimy o więcej odwagi, aby reagować, widząc takie ekscesy. Tak jak czytelnik słusznie zauważył, nasza bierność zezwala na takie zachowania!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy