Reklama

Włodzimierz Bodnar odpowiada na stawiane mu zarzuty. "Nikt w mojej praktyce nie umarł przez amantadynę!"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Przychodnia Optima

Włodzimierz Bodnar odpowiada na stawiane mu zarzuty. "Nikt w mojej praktyce nie umarł przez amantadynę!" - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Przychodnia Optima

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Przemyski pulmonolog Włodzimierz Bodnar, a przede wszystkim sposób prowadzenia przez niego terapii COVID-19 amantadyną został napiętnowany przez dziennikarza Radia TOK FM. Lekarz punkt po punkcie wyjaśnia i polemizuje.

Przypomnijmy. Dziennikarz Radia TOK FM dotarł do materiałów dotyczących terapii amantadyną prowadzonej przez doktora Włodzimierza Bodnara z Przemyśla. Blisko połowa pacjentów leczonych przez niego amantadyną, nie miała testów na COVID-19. Dodatkowo wskazano, że 17 osób zmarło. Pulmonolog polemizuje z autorem tekstu.

CZYTAJ TAKŻE:

Przemyski pulmonolog krok po kroku broni się i wskazuje, że nie ma tutaj żadnej sensacji.

TREŚĆ RIPOSTY DR WŁODZIMIERZA BODNARA:

- Dziennikarz sam w rozmowie ze mną powoływał się na konsultacje z profesorem Flisiakiem i Rejdakiem, że amantadyna to jest lek bezpieczny. Dodatkowo, Ministerstwo Zdrowia 16 grudnia 2020 wydało komunikat, że amantadyna może być stosowana poza wskazaniami przez lekarzy. A lekarz stosuje ją zgodnie z prawem, ze swoim doświadczeniem i przekonaniem. A wydźwięk artykułu jest niestety odmienny. Trzeba tu podkreślić, że mowa o bezpieczeństwie, a nie skuteczności. Dodatkowo dziennikarz ma kłopoty z prostym rachunkiem matematycznym. Twierdzi, że wyleczyłem mniej osób niż twierdziłem, bo wypisałem mniej leku.

Skoro podobno wypisałem 1518 recept na amantadynę (która starcza na 2 osoby) i dodatkowo 800 na rymantadynę. Idąc dalej, na jedną receptę można wypisać więcej niż jedno opakowanie. Zakładając jednak totalne minimum, to 1518*2+800+ importowany lek z zagranicy = 3836 + lek importowany. Jest to przynajmniej 4000 osoby. Dlaczego więc Pan Redaktor twierdzi inaczej?

Dodatkowo nie wiem, na jakiej podstawie uzyskał Pan Redaktor szczegółowe dane medyczne pacjentów (...) CZYTAJ DALEJ>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy