Żacy starsi Niedźwiadków wygrywają z Cracovią

Autor: | Zdjęcie: Tomasz Sowa Photography (archiwum)

Żacy starsi Niedźwiadków wygrywają z Cracovią - Zdjęcie główne

foto Tomasz Sowa Photography (archiwum)

Sport Mecz żaków starszych rozpoczął się z opóźnieniem ze względu na ogromne emocje w spotkaniu Polskiej Hokej Ligi, gdzie Ciarko STS Sanok przegrał dopiero w rzutach karnych z liderem PHL.

Podopieczni Tomasza Wolanina pokonali rywali spod Wawelu po bardzo wyrównanym meczu 4-3.

Żacy starsi, Runda 2, VII kolejka:

UKS Niedźwiadki MOSIR Sanok - MKS Cracovia Kraków 4-3 (3-1, 0-0, 1-2)

• 1-0 Adrian Wojnar-Szymon Klucznik - 5:00
  • 2-0 Jakub Izdebski-Adrian Wojnar - 6:31
  • 3-0 Jan Ząbkiewicz-Bartosz Marczak - 17:35
  • 4-1 Leon Samborski-Jakub Izdebski - 47:37
Kary: 8-8

Niedźwiadki: Karol Marczak - Adrian Wojnar, Oliwier Wolanin; Bartosz Marczak, Szymon Klucznik, Kajetan Kulikowski - Mikołaj Sobolewski, Miłosz Bąk; Leon Samborski, Arkadiusz Orzechowski, Jakub Izdebski - Jan Ząbkiewicz, Emil Haduch.

Trener: Tomasz Wolanin.

W końcu po zwycięstwo sięgnęli podopieczni Tomasza Wolanina. Niedźwiadki w kategorii żaka starszego udowodniły swoją wyższość nad Cracovią Kraków w meczu rozegranym późnym piątkowym wieczorem w sanockiej Arenie.

Spotkanie ułożyło się po myśli młodych sanoczan, którzy po niespełna 18 minutach walki prowadzili już 3-0 po trafieniach Adriana Wojnara, Jakuba Izdebskiego i Jana Ząbkiewicza. Gdy w 48 minucie na prowadzenie 4-1 wyprowadził gospodarzy celnym strzałem Leon Samborski, wydawało się, że jest już "pozamiatane".

Goście walczyli do samego końca i na 73 sekundy przed końcem przewaga Niedźwiadków zmalała do stanu 4-3.

Na szczęście udało się gospodarzom utrzymać jednobramkowe prowadzenie do końcowej syreny i zapisać na swoje konto komplet punktów.