Sanoczanin Piotr Michalski na najsłynniejszym torze łyżwiarskim w Europie!

Sport Najsłynniejszy tor łyżwiarski w Europie - Thialf w holenderskim Heerenveen - był w miniony weekend areną zmagań panczenistów rywalizujących w Mistrzostwach Europy w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Bardzo dobrze wypadł w zawodach sanoczanin Piotr Michalski, który zajął wysokie siódme miejsce.

Zawody w wieloboju sprinterskim rozgrywane były w ciągu dwóch dni. Każdego z nich zawodnicy rywalizowali na dystansach 500 i 1000 metrów.

Piotr Michalski, wychowanek sanockiego klubu SKŁ Górnik zakończył rywalizację na bardzo wysokim siódmym miejscu, choć trzeba powiedzieć, że mógł być jeszcze wyżej, gdyby optymalnie wystartował w każdym z czterech biegów.

Najlepszy z Polaków był Artur Nogal, który ostatecznie zajął piąte miejsce, Damian Żurek był dziesiąty.

W pierwszym dniu zawodów Michalski był ósmy na 500 m z czasem 35.08 i 11 na 1000 m, uzyskując rezultat 1:09.80. W drugim dniu imprezy sanoczanin uzyskał wynik 35.48 na 500 m (dziesiąty wynik) i 1:09.59 na dystansie dwukrotnie dłuższym, co dało mu ósmą pozycję.

Warto wspomnieć, że w rozegranych końcem listopada w Tomaszowie Mazowieckim Mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim sanocki panczenista zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

Wśród kobiet najlepsza z Polek Kaja Ziomek uplasowała się w holenderskim czempionacie na ósmym miejscu.

Zdj. 1-2 - Rafał Oleksiewicz/PZŁS