Reklama

Profesjonalna ocena motoryczna w klubie sportów walki Samuraj Trans-San Sanok

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W minionym tygodniu w klubie sportów walki Samuraj Sanok przy współpracy z Oleksy-Sport odbyły się kompleksowe badania oceniające potencjał motoryczny oraz ryzyko urazu zrzeszonych zawodników. Z punktu widzenia przygotowania motorycznego podstawowym celem treningu jest konsekwentne osiąganie maksymalnej wydajności przy jednoczesnym unikaniu kontuzji, minimalizowaniu przetrenowania i redukowaniu negatywnych skutków ubocznych zmęczenia.

Ze względu na specyfikę dyscypliny, elementy, które wchodzą w skład treningu sportów walki, mogą narażać zawodników na ryzyko nieodpowiedniego stosowania obciążeń treningowych i braku regeneracji.

 

Ponadto, często próbując osiągnąć maksymalne wyniki w krótkim czasie (np. walki krótkoterminowe), zawodnicy mogą również wpaść w pułapkę „im więcej, tym lepiej". Wynikiem tego błędnego koła może być zagrożenie, nieosiągnięcia pożądanego poziomu, brak rozwoju i zwiększenie ryzyka kontuzji. 

Konsekwentny trening w stanie zmęczenia (tj. przy braku adekwatnej regeneracji) prowadzi do przewlekłego stresu, przetrenowania, obniżenia poziomu sportowego, jak również możliwych chorób i kontuzji.

Kluczowe elementy prowadzące do słabszych wyników to:

• Złe planowanie rozkładu obciążenia pracą w trakcie mikrocyklu

• Nieefektywne procesy przygotowania, które skutkują wysokimi „kosztami" fizjologicznymi

• Brak planowania opartego na obiektywnych informacjach zwrotnych dotyczących kluczowych parametrów fizjologicznych

• Zaniedbanie odpowiednich procesów regeneracji i regeneracji (np. odżywianie, sen, sposoby regeneracji).


Przeprowadzone badania i planowana współpraca, pozwoli na identyfikację cech, które trenerzy i sportowcy mogą poprawić, w celu zwiększenia prawdopodobieństwa sukcesu. Pozwoli trenerom na przeprowadzenie analizy rozbieżności między tym, co jest potrzebne, a tym gdzie aktualnie znajduje się zawodnik. Badania to pierwszy krok. Bez znajomości celu nie ma kierunku!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy