Pogrom na "Wierchach" na inaugurację rundy wiosennej. Ekoball Stal Sanok zdeklasował Zamczysko Mrukową

Sport Piłkarze Ekoballu Stali Sanok nie mogli wymarzyć sobie lepszego startu rundy wiosennej sezonu 2022/2023. Podopieczni trenera Pawła Załogi rozgromili na własnym stadionie Zamczysko Mrukową 8:1. Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona tragicznie zmarłemu byłemu zawodnikowi sanockiej Stali - Mateuszowi Jaraczowi.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona zmarłemu nagle wczoraj, byłemu zawodnikowi sanockiej Stali - Mateuszowi Jaraczowi.

Ekoball Stal Sanok na otwarcie rundy wiosennej w rozgrywkach krośnieńskiej klasy okręgowej podejmował na własnym terenie zespół Zamczysko Mrukowa.

Początek meczu nie zapowiadał łatwej przeprawy dla gospodarzy, jednak z minuty na minutę żółto-niebiescy poczynali sobie coraz śmielej pod bramką rywali. Festiwal strzelecki rozpoczął w 26 minucie napastnik Ekoballu - Dawid Czyrny. Ten sam zawodnik 14 minut później podwyższył prowadzenie dla gospodarzy, a w 42 minucie skompletował hattricka. Sanoczanie na tym nie poprzestali i tuż po przerwie w 49 minucie piłkę w siatce umieścił Maciej Maślany, nowy nabytek Stali. Zaledwie 4 minuty później piątą bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Padiasek, pewnie i efektownie egzekwując rzut karny. W 60 minucie spotkania padło jedyne, honorowe trafienie dla drużyny gości autorstwa Jarosława Twardzika. Stal odpowiedziała jeszcze dwoma kolejnymi trafieniami Macieja Maślanego w 68 i 77  minucie, a w międzyczasie w 73 minucie do siatki gości zdołał trafić także Mikołaj Gawlewicz.

Składy drużyn:
Ekoball Stal Sanok: Krzanowski - Padiasek, Barszczak, Sobol, Gawlewicz M., Domaradzki, Słysz K., Lorenc, Maślany, Czyrny, Niemczyk
Zamczysko Mrukowa: Bazan - Lewicki, Baciak, Gumienny, Bilski D., Ciuła, Brągiel, Praszek, Frączek, Bilski K., Twardzik

Ekoball Stal Sanok dzięki temu zwycięstwu umocnił się na czele tabeli  z dorobkiem 46 punktów w 16 meczach. Już za tydzień żółto-niebieskich czeka wyjazdowa potyczka z Przełomem Besko. Mecz rozpocznie się 2 kwietnia o godz. 16:00.