Reklama

Pielnia organizuje bieg upamiętniający Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano:
Autor:

Pielnia organizuje bieg upamiętniający Żołnierzy Wyklętych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Zapraszamy do udziału w Biegu Tropem Wilczym w Pielni. Start już w niedzielę, 4 marca.

Pielnia dołącza do ogólnopolskiej akcji upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych. Została ona zapoczątkowana w 2013 roku, a od 2015 roku zyskała charakter ogólnopolski i na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń biegowych. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ok. 60 tys. uczestników z 281 miast. Ambicją organizatorów w nadchodzącej edycji będzie pobicie tego wyniku o około 10 tysięcy.

W ramach projektu jest tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.

W Pielni przygotowano cztery dystanse, najdłuższy ma sześć kilometrów. Na wszystkie biegi obowiązuje rejestracja. Biegi dla dzieci są bezpłatne. Na biegi główne obowiązuje opłata 20 zł.

Zapisy możliwe są na stronie www.pielnianie.pl (tam są również pozostałe informacje, m.in. profile tras, regulamin) oraz pod numerem telefonu 792-447-443. Biuro zawodów zostanie otworzone w okolicy startu od godziny 9.00. Dzień wcześniej, 3 marca, biuro zawodów otwarte będzie w Sanoku przy ul. Zamkowej 3 - Estetique Sanok.

Korso Gazeta Sanocka objęła wydarzenie patronatem medialnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE