Autor:

Odesłali do kąta gospodarzy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Sport Brawo młodzicy. Osłodzili sanoczanom gorycz porażki juniorów z Polonią Bytom. A nie mieli łatwego zadania, gdyż przyszło się im zmierzyć z gospodarzami turnieju – oświęcimską UNIĄ. Po twardej walce pokonali rywala 6-3 (2-1, 1-2, 3-0). Hat tricka zaliczył Maciej Czopor, strzelając trzy bramki, zaś Marcel Karnas popisał się też nie lada wyczynem, zaliczając pięć asyst!

Początek nie był łatwy. Gdy w 6 min. Adrian Ziober strzelił „Niedźwiadkom” pierwszego gola, wydawało się, że gospodarze zrobią wszystko, aby pokonać sanoczan, a mając na swym koncie już jedną wygraną (z MOSM Tychy 3-2), będą pewni awansu do półfinału. Chyba nie wiedzieli, że o tym samym marzą „Niedźwiadki”. W 14 min. Krzysztof Stabryła, z podania Marcela Karnasa i Macieja Czopora, doprowadził do wyrównania. Trzy minuty później (16.11) Maciej Czopor (z podania Marcela Karnasa) zdobył drugą bramkę i po pierwszej tercji do szatni sanoczanie zjeżdżali prowadząc 2-1.

Gospodarze nie dawali za wygraną. W 27 min. Ilia Baida strzelił na 2-2, ale 8 minut później na gola tego odpowiedział Maciej Czopor i znów goście objęli prowadzenie. Oświęcimianie nie odpuszczali. W 36 min. Adrian Płonka strzelił trzeciego gola dla Unii i o wszystkim miała zadecydować trzecia tercja.

Przez blisko połowę trzeciej odsłony trwał zacięty bój na przełamanie. Sztuka ta udała się sanoczanom. W 48.54 min. gola na 4-3 z podania Sebastiana Burczyka zdobył Michał Starościak. „Niedźwiadki” poczuły miód. Poszły za ciosem i 66 sekund po czwartej bramce strzelili piątą. Jej autorem był …Maciej Czopor! A asystentem? Któż jak nie Marcel Karnas! W ostatnich dziesięciu minutach nie udało się Unii strzelić nawet kontaktowej bramki. W ostatniej minucie, gdy zaryzykowali, ściągając z bramki bramkarza, stracili szóstego gola, a jego zdobywcą był Krzysztof Stabryła!

Jutro o godz. 15 nasi młodzicy zmierzą się z drużyną MOSM Tychy. Drużyny, która będzie walczyć, gdyż wygrana daje jej szansę na awans do półfinałów. Hokeiści Tych minimalnie przegrali z Unią (3-2), ale w drugim meczu zagrali bardzo dobrze, pokonując Cracovię 5-3. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz.