Reklama

Nie omijaj stolika z petycją! Podpisz i pomóż walczyć o wsparcie seniorskiego hokeja!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Wchodząc do hali ARENA na dzisiejszy mecz z liderem PHL GKS-em Katowice natkniecie się Państwo na stoliki, przy których będzie można podpisać się pod petycją o dofinansowanie przez Miasto seniorskiego hokeja na lodzie. Zachęcać będą Państwa do tego członkinie Stowarzyszenia Kibiców Sanockiego Hokeja. Nie pozostańcie obojętni!

 

 

Zdecydowaliśmy się zainicjować tę akcję, aby dać władzom miasta do ręki argument, że znaczna część mieszkańców chciałaby, aby Miasto wsparło seniorski hokej, zapewniając mu tym samym stały rozwój. Hokej jest tą dyscypliną sportu, z którą Sanok najczęściej jest kojarzony. Jest najlepszym „towarem promocyjnym”, a jak wiadomo, promocja kosztuje. Przekonały się o tym inne miasta, które już od lat wspierają swoje kluby występujące w Polskiej Hokej Lidze. Mając ambicje, aby im dorównać w sportowej rywalizacji, chcielibyśmy, aby Miasto także wspierało naszą ekstraligową drużynę. I stąd pomysł, aby wesprzeć władze miasta podpisami mieszkańców pod petycją, będącą prośbą i apelem o wsparcie finansowe klubu CIARKO STS.

– dowiedzieliśmy się od inicjatorów akcji.

Dowiedzieliśmy się również, iż akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem kibiców. Podczas piątkowego meczu z GKS-em Tychy udało się zebrać ponad 1 tysiąc podpisów.

Chcąc dostarczyć Państwu dodatkowych argumentów, proponujemy rzucić okiem, jak dotują swoje ekstraligowe drużyny inne miasta. Według oficjalnych informacji z roku ubiegłego (2020) największe środki finansowe na hokej świadczą TYCHY, przeznaczając nań 4,7 mln. złotych rocznie (w tym 4.350 mln. na hokej seniorski i 350 tys. na hokej młodzieżowy).


Na 2 miejscu plasują się Katowice. Tamtejszy GKS otrzymał od Miasta w 2020 roku 3,6 mln zł (plus 60 tys. na młodzież). Na trzeciej pozycji znajduje się Sosnowiec z kwotą 2 mln. zł (+ 400 tys. zł. na hokej młodzieżowy). 4 miejsce zajmuje Toruń z kwotą 1.538 mln. zł, z czego 232 tys. zł stanowi dotacja Urzędu Marszałkowskiego. Na 5 m. Oświęcim z kwotą 1mln. zł (+ 40 tys. zł. ze Starostwa Powiatowego. I na 6 miejscu mistrz Polski JKH Jastrzębie z kwotą 1.030 mln. zł, plus 100 tys. zł. z przeznaczeniem na hokej młodzieżowy.

I najważniejsze pytanie – skąd miasta czerpią pieniądze na przyznawane każdego roku dotacje? Z budżetów, ze środków przeznaczonych na promocję. 

Zachęcamy Państwa do podpisywania się pod petycją do władz miasta o środki finansowe dla sanockiego hokeja. Niech i u nas będzie tak, jak jest w innych miastach. Byłaby to ogromna szansa, aby dzięki takiemu wsparciu, Sanok dorównał innym klubom w rywalizacji sportowej, czego hokejowi, miastu i nam samym gorąco życzymy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy