Reklama

Narciarze nie błądzili

Opublikowano:
Autor:

Narciarze nie błądzili - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Mimo zmiennej pogody, w Mucznem wciąż panują znakomite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Na trasach jest prawie pół metra śniegu, a Stowarzyszenie „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie” na bieżąco ratrakuje trasę w kierunku Tarnawy. Narciarze na trasach biegają również nocami.

- Kilka dni temu odebrałem telefon z prośbą o wezwanie GOPR na pomoc błądzącym turystom, którzy jakoby nadają z lasu sygnały świetlne - ujawnia Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany. - Po sprawdzeniu okazało się jednak, że to tylko światła czołówek narciarzy, biegających świetnie przygotowaną trasą.

Codziennie można tu spotkać trenujących biegaczy, których przyciąga nowe zaplecze hotelowe Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

- Przyjeżdżają ludzie z centralnej Polski, są i miejscowi - mówi Ewelina Górna-Baran z Nadleśnictwa Stuposiany. - Niektórzy mówią wprost, że już przygotowują się do III edycji bieszczadzkiego biegu narciarskiego „Tropem żubra”, który odbędzie się w Mucznem 4 lutego 2017 roku.

Łącznie w okolicy Mucznego istnieje ponad 17 km tras, w ciągłym utrzymaniu jest 6-kilometrowa pętla w kierunku Tarnawy Niżnej.

Bieszczadzką zimę można podziwiać na: https://www.youtube.com/watch?v=sB2uaBBE9y0

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE