Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin [ZDJĘCIA]

Sport W dniu 5 marca 2022 roku w Dukli odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin, w których brało udział 246 zawodników z 35 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany reprezentowali Dawid Koczera w kategorii senior -70kg oraz Krzysztof Rycyk w kategorii junior -65kg.

-Dawid został Mistrzem Makroregionu Południowego wygrywając wszystkie swoje walki przed regulaminowym czasem, warto podkreślić, że Dawid przed rokiem zdobył na tych zawodach brązowy medal. Z kolei Krzysztof Rycyk został Vicemistrzem Makroregionu Południowego. Krzysiek był bliski powtórzenia sukcesu sprzed roku, ale niestety ferwor walki finałowej zakończył się na tym, że palec przeciwnika wylądował w oku Krzyśka co wykluczyło go z dalszej rywalizacji. Na szczęście został tylko mały siniak i wszystko skończyło się dobrze. Dodam, że bardzo cenne są sukcesy, które zawodnicy powtarzają bo świadczą one o tym, że oni cały czas pracują i nie poprzestają na jednym wygranym turnieju. Obaj zasłużyli oraz wypracowali wczorajsze medale i najważniejsze, że są gotowi do dalszej pracy, którą rozpoczynamy już od przyszłego tygodnia. Dziękujemy naszym kibicom za wsparcie i doping!

- mówi Anna Czaban viceprezes klubu UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany.