Reklama

Marma Ciarko STS nową nazwą klubu hokejowego z Sanoka [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Teraz już oficjalnie możemy ogłosić, że sanocki hokej w sezonie 2022/23 wystąpi w Polskiej Hokej Lidze, czyli w gronie najlepszych drużyn hokejowych w kraju. I druga ważna wiadomość z tym związana; wystąpi pod nową nazwą: MARMA CIARKO STS Sanok. Jak nietrudno się domyśleć, nowym tytularnym sponsorem klubu została znana nie tylko na Podkarpaciu i nie tylko w Polsce grupa kapitałowa MARMA POLSKIE FOLIE. Ogłoszono to podczas konferencji prasowej, która odbyła się w hali Arena w środę, 27 lipca.

Już było niemal pewne, że w tym sezonie nie będzie nas w ekstralidze, a tymczasem w ostatniej chwili wszystko się odmieniło, z którego to powodu jesteśmy dziś bardzo szczęśliwi. Przez szereg lat cierpliwie wychodziliśmy z niebytu, aż ostatnie dwa sezony pokazały, że potrafimy się odbudować i że można nam zaufać. Było to możliwe dzięki wspaniałym sponsorom, z firmą CIARKO na czele i atmosferze, jaka towarzyszy tej dyscyplinie w naszym mieście. Dziś towarzystwo przyjaciół rozszerza się o nowych sympatyków, których z radością przyjmujemy do naszego grona – rozpoczął konferencję Piotr Kotowicz, szef stowarzyszenia Kibice Sanockiego Hokeja.

Nowych przyjaciół hokeja przedstawił burmistrz Tomasz Matuszewski, który potrafił zaszczepić hokejowego bakcyla w firmy spoza Sanoka. Jedną z nich jest firma MARMA POLSKIE FOLIE, którą na konferencji reprezentowała p. Marta Półtorak. – Pani Marta od lat zaangażowana jest w sport, większość kibiców doskonale ją kojarzy z rzeszowskim żużlem. Od dziś będzie związana z nową dla siebie dyscypliną – hokejem na lodzie. Jestem przekonany, że to będzie jej przygoda na długie lata – powiedział burmistrz. Nowym, dość egzotycznym partnerem sanockiego hokeja, będzie firma o światowym zasięgu HYNFRA, z siedzibą w Warszawie, założona przez Tomoho Umedę, przewodniczącego Komitetu Technologii Wodorowych Krajowej Izby Gospodarczej. Przybliżając jej działalność, dodajmy, że Hynfra pomaga osiągać efektywność energetyczną przez zastosowanie technologii odnawialnego wodoru. 

Mówiąc o przyjaciołach sanockiego hokeja nie sposób pominąć miejscowej, a dobrze znanej w Europie i wielu krajach świata, firmie AUTOMET. Wraz z Ciarko, od kilkunastu lat wspierają tę dyscyplinę, uznając, że jest ona czymś ogromnie ważnym dla Sanoka i jego mieszkańców. Teraz, gdy nieszczęście w postaci pożaru dotknęło Ciarko, Automet zdecydował zaangażować się ze zdwojoną siłą. – Odebraliśmy sygnały S.O.S. wysyłane przez zarząd klubu i burmistrza, odpowiadając na nie pozytywnie. Nie wyobrażałem sobie, że sanocki hokej może upaść. Wierzę też, że drużyna stanie na wysokości zadania – powiedział szef firmy Józef Leśniak. I to właśnie AUTOMET został pierwszym partnerem, z którym STS Sanok podpisał umowę sponsoringową. 

Wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia akcji ratowania hokejowej ekstraligi w Sanoku, dziękował prezes klubu Michał Radwański. Listę tę rozpoczął od burmistrza Tomasza Matuszewskiego, przechodząc do sponsorów, wymieniwszy ich z nazwy. Wspomniał o wsparciu starosty sanockiego, zostawiając na deser wspaniałą, prężną grupę sanockich kibiców. Prosił o dalsze zaangażowanie, którego efektem będzie finansowe wzmocnienie kasy klubu, które pozwoli rozwinąć działalność we wszystkich grupach wiekowych. 

Z dużą uwagą oczekiwane było wystąpienie p. Marty Półtorak. – Przyjechaliśmy dziś do Sanoka w mocniejszej kilkuosobowej grupie, wraz z szefami od marketingu Centrum Kulturalno-Handlowego MILLENIUM HALL w Rzeszowie, z którym moja firma współpracuje. Dla mnie Sanok to Beksiński i Hokej, dwie jakże czytelne ikony tego miasta. Jesteście z hokeja dumni i słusznie. Przyznam, że bardzo Wam zazdroszczę, iż w tak niedużym mieście potrafiliście stworzyć klimat i warunki do rozwoju hokeja na lodzie, tworząc blisko 70-letnią jego historię. Zazdroszczę Wam także gospodarza miasta, jakim jest burmistrz Matuszewski, który konsekwentnie i z wielką determinacją przekonywał mnie, że warto być w Sanoku, że warto zainwestować w hokej. W oparciu o doświadczenia z żużla wiem, jak trudno jest zdobyć dziś kibica, a Wam to znakomicie się udaje. Cieszę się, że mogę być pomocna w trudnym okresie, jaki powstał w związku z tym, co dotknęło firmę Ciarko. Mam nadzieję, że pokocham hokej i wejdę do Waszej rodziny, czerpiąc z tego satysfakcję. A Państwa zapraszam do odwiedzania Millenium Hall (Kopisto 1 – przyp. mój). Pani Marta jako lekcję do odrobienia otrzymała pamiątkowy album: „Sanocka Republika Hokejowa. 60 lat historii krążkiem pisanej”. 

Oficjalny komunikat, z którego wynikało, że MARMA wchodzi w nazwę ekstraligowego zespołu STS, jako sponsor tytularny, przekazał burmistrz Tomasz Matuszewski. – Witamy Państwa gorąco. Od dziś stajecie się członkami Sanockiej Republiki Hokejowej! – oświadczył. Słowa te przyjęte zostały gorącymi oklaskami. 

To był szczęśliwy dzień dla hokeja, dla sanockiego sportu. Nie krył tego burmistrz Tomasz Matuszewski. – Cieszę się, że rzutem na taśmę udało się uchronić sanocki hokej przed degradacją, a radość moja jest tym większa, że miałem w tym swój udział. Dla mnie jest to dowód, że wspierających sanocki hokej może być wielu i niekoniecznie muszą wywodzić się z Sanoka. Teraz będziemy czynić starania, aby grono jego sympatyków, w tym sponsorów, rozszerzać, w myśl zasady: przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi. Będziemy starali się im rewanżować. Na początek będziemy chcieli zaszczepić hokej w Rzeszowie. Pojedziemy tam z naszymi maluchami, najmłodszymi „Niedźwiadkami”, aby pokazać, jak cudnie wyglądają na lodzie. Uczynimy to pod hasłem: „Sanok miasto hokeja”. A kto wie, czy nie powtórzymy tej imprezy w Warszawie, może w Przemyślu. Być może naszą inicjatywę podejmą inne kluby w Polsce. Może, dzięki temu, w budowanie hokeja na lodzie zaczną się włączać samorządy innych miast!

Jesteśmy przekonani, że kibice sportu, a zwłaszcza hokeja na lodzie, przyjmą tę relację z zadowoleniem, a może nawet z entuzjazmem. Niech ten entuzjazm towarzyszy Wam do końca rozgrywek, niech udziela się innym dyscyplinom. Wszak trzeba mieć jakieś powody do radości!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy