Reklama

Klub Komunalni Sanok na Mistrzostwach Polski U16 Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W dniach 24-25.09.2022r w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski U16 Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Klub reprezentowały trzy zawodniczki, które osiągnęły minima pozwalające na udział w zawodach. Były to Julka Krzanowska rzut oszczepem i Maja Wojtanowska rzut dyskiem. Obydwie podopieczne Zygmunta Futymy oraz Urszula Sobolak 300 m bieg przez płotki, której opiekunem jest Ryszard Długosz.

Wysoka ranga zawodów  nie przestraszyła zawodniczek Komunalni Sanok, które na mistrzostwach poprawiły swoje rekordy życiowe i osiągnęły wyższe miejsca niż te, które wynikały z rankingów startowych.

Pierwsza w zawodach wystartowała Ula Sobolak wygrywając swoją serię biegową oraz poprawiając rekord życiowy. Z czasem 49.23 m ostatecznie zajęła 25 miejsce spośród 40 zawodniczek.

Druga na stadionie lekkoatletycznym zameldowała się Maja Wojtanowska. Każdy z jej rzutów okazywał się lepszy od poprzedniego, dwukrotnie poprawiając swój rekord życiowy oraz przełamując barierę 31 m, uplasowała się ostatecznie na 11 miejscu, na 20 dziewczyn biorących udział. Uzyskany wynik 31.65 m jest jej nowym rekordem życiowym. Drugiego dnia zawodów do zmagań przystąpiła Julka Krzanowska, nasza największa nadzieja medalowa, która legitymowała się 5 wynikiem w Polsce w swojej dyscyplinie. Pierwszy rzut pokazał jak stresujące dla dziewczyn były to zawody wynik 32,54 znacznie poniżej jej możliwość.

Szybkie uwagi od trenera oraz korekta błędów i w drugim rzucie Julka poprawia swój rekord życiowy, włączając się w pasjonującą walkę o medale. Mimo tego, że każdy z jej pozostałych rzutów był lepszy od starej życiówki w końcowej klasyfikacji zajęła 4 miejsce. Jej nowy rekord życiowy to 39.70 m. Osiągnięte wyniki pokazują, że trenerzy dobrze przygotowali swoje podopieczne a dziewczyny wraz z trenerami wykonały kawał ciężkiej pracy. Patrząc, na osiągnięcia oraz na to, że wszystkie Nasze dziewczyny są z rocznika 2008 i w przyszłym roku również będą startować w tej samej kategorii wiekowej U16, to już nie możemy się doczekać przyszłorocznych zawodów, mając nadzieję, że do ich grona dołączą nowe koleżanki. 

Gratulacje dla dziewczyn oraz trenerów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy