Juniorzy młodsi rozpoczynają turniej w Oświęcimiu od zwycięstwa z gospodarzami

Autor: | Zdjęcie: STS Niedźwiadki MOSIR Sanok

Juniorzy młodsi rozpoczynają turniej w Oświęcimiu od zwycięstwa z gospodarzami - Zdjęcie główne

foto STS Niedźwiadki MOSIR Sanok

Sport Drużyna Niedźwiadków w kategorii juniorów młodszych bierze udział w turnieju eliminacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Oświęcimiu. W swoim pierwszym meczu sanoczanie wyraźnie pokonali ekipę gospodarzy.

Eliminacje OOM:

UKH Unia Oświęcim - UKS Niedźwiadki MOSIR Sanok 2-6 (0-3, 1-2, 1-1)

Kary: 34-12

Niedźwiadki: Filip Wiszyński - Kacper Rocki, Radosław Orzechowski; Marcin Dulęba, Paweł Pisula, Aleks Radwański - Michał Starościak, Mateusz Koczera; Jakub II Mazur, Jakub Sudyka, Sebastian Burczyk - Kacper Niemczyk, Adam Kozioł; Dawid Żółkiewicz, Piotr Skopiński, Oliwier Łańko - Jan Mazur.

Trener: Krzysztof Ząbkiewicz.

W rozpoczynającym turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży meczu Niedźwiadki pokonały oświęcimską Unię, na której obiekcie rozgrywana jest weekendowa impreza.

Od samego początku spotkania zarysowała się spora przewaga podopiecznych Krzysztofa Ząbkiewicza, która uwidoczniła się w trzech strzelonych w pierwszej tercji bramkach. Ich autorami byli Paweł Pisula, Radosław Orzechowski i Michał Starościak.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana, ale to nadal sanoczanie posiadali inicjatywę i stwarzali więcej klarownych okazji do strzelenia bramek. Dwie z nich wykorzystali Dawid Żółkiewicz i Kacper Niemczyk.

Trzecia tercja przyniosła jeszcze bramkę Oliwiera Łańko i mecz zakończył się bardzo zdecydowanym zwycięstwem drużyny Niedźwiadków 6-2.

W sobotę na sanoczan czeka dużo bardziej wymagający rywal, MMKS Podhale Nowy Targ.

Oby i ten mecz okazał się dla walecznych Niedźwiadków zwycięski.