Dmitrij Soliannikow wygrał pierwszy finał indywidualnych mistrzostw Europy w Ice Speedway [FOTORELACJA]

Sport Rosjanin wygrał bezapelacyjnie pierwszy wyścig turnieju European Individual Ice Speedway Championship w Sanoku. Michał Knapp, jedyny reprezentant Polski w stawce ukończył zawody na 12. miejscu z dorobkiem 4 punktów. Toru lodowy w Sanoku zapełniony był po brzegi kibicami, widać, że pomysł powrotu tej lodowej imprezy po 8 latach to był świetny pomysł!

To była pierwsza runda IME w ice speedwayu, druga rozegrana zostanie 19 marca w Tomaszowie Mazowieckim.

Wyniki:

1. Dmitrij Solannikow (Rosja) - 15+3 (3,3,3,3,3)

2. Władimir Fadiejew (Rosja) - 14+2 (3,3,2,3,3)

3. Harald Simon (Austria) - 11+2+1 (3,w,3,3,2)

4. Luca Bauer (Włochy) - 8+3+0 (3,d,2,2,1)

5. Lukas Hutla (Czechy) - 8+1 (2,0,2,1,3)

6. Jasper Iwema (Holandia) - 10+0 (2,3,3,2,0)

7. Franz Mayerbuchler (Niemcy) - 8 (1,1,2,3,1)

8. Benedikt Monn (Niemcy) - 8 (1,2,1,2,2)

9. Franz Zorn (Austria) - 7 (2,2,3,-,-)

10. Jimmy Olsen (Szwecja) - 6 (w,3,w,1,2)

11. Mikko Jetsonen (Finlandia) - 6 (1,2,1,1,1)

12. Michał Knapp (Polska) - 4 (0,1,w,0,3)

13. Daniel Henderson (Szwecja) - 4 (2,2,w,-,-)

14. Aki Ala-Riihimaki (Finlandia) - 4 (w,1,1,2,w)

15. Rami Systa (Finlandia) - 2 (0,2)

16. Niek Schaap (Holandia) - 1 (0,1,0,0,w)

17. Jiri Wildt (Czechy) - 1 (0,w,1,0,0)

18. Jo Saetre (Norwegia) - 1 (1,0)

Dzisiaj (20 lutego) o 12.45 na torze lodowym w Sanoku zawodnicy ścigać się będę w zawodach o Puchar Burmistrza Sanoka. Serdecznie zapraszamy!