Reklama

Ciarko STS Sanok zwróciło się z petycją o zabezpieczenie środków z budżetu miasta na rok 2022

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Sowa

Ciarko STS Sanok zwróciło się z petycją o zabezpieczenie środków z budżetu miasta na rok 2022 - Zdjęcie główne

Czy burmistrz pomoże Klubowi Ciarko STS Sanok? | foto Tomasz Sowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Kibice, zawodnicy oraz Zarząd Klubu Sportowego STS Sanok zwracają się za pomocą petycji do burmistrza Tomasza Matuszewskiego, oraz Radnych Miasta Sanoka o zabezpieczenie środków z budżetu na rok 2022 na wsparcie drużyny seniorów w hokeju na lodzie.

Przedstawiamy pełną treść petycji:

PETYCJA

 

My niżej podpisani: kibice, zawodnicy i zarząd Klubu Sportowego STS SANOK  sp. z o.o. oraz wszyscy sympatycy sanockiego hokeja – MIASTA HOKEJA, zwracamy się do Pana Burmistrza Tomasza Matuszewskiego, oraz Radnych Miasta Sanok z petycją o zabezpieczenie środków z budżetu na rok 2022 na wsparcie drużyny seniorów w hokeju na lodzie.

 

STS SANOK praktycznie nie otrzymuje wsparcia finansowego ze strony miasta. Tym samym skuteczna rywalizacja sportowa oraz zarządzanie klubem na wysokim poziomie są bardzo trudne. Brak odpowiednich środków uniemożliwia pozyskiwanie nowych zawodników, zakupywanie sprzętu sportowego, organizowanie obozów sportowych, opłacanie transportu na dalekie wyjazdy czy przyznawanie jakichkolwiek gratyfikacji pieniężnych grającym hokeistom.

 

Chcemy godnie reprezentować nasze miasto Sanok, ale osiąganie dobrych wyników przy obecnym poziomie finansowania to karkołomne zadanie. Podstawą budżetów zdecydowanej większości klubów występujących w ekstraklasie PHL są dotacje samorządowe. Musimy rywalizować z drużynami, które otrzymują czasem kilkunastokrotnie większe środki od swoich gmin, a można napisać inaczej, my nie dostajemy wcale dotacji finansowych na seniorski hokej. Jeżeli w przyszłym roku nie otrzymamy dotacji, to MIASTO HOKEJA po raz kolejny straci szansę na odbudowanie należnej pozycji w Polsce. Biorąc pod uwagę, że jest to najpopularniejszy sport w naszym mieście to nasze miasto i jego mieszkańcy zasługują na seniorską drużynę grającą na wysokim poziomie.

 

Wsparcie sanockiego seniorskiego hokeja to solidna inwestycja w upowszechnianie sportu na terenie naszego miasta oraz promowanie Sanoka w kraju. STS SANOK to jedna z trzech najbardziej rozpoznawalnych marek z Sanoka w Polsce. Nie możemy zaprzepaścić ciężkiej pracy osób, które dwa lata temu zakasały rękawy i przywróciły STS SANOK na hokejową mapę Polski na najwyższym poziomie. Większość z nas twierdzi, że Sanok to MIASTO HOKEJA i z dumą poza granicami Sanoka i kraju opowiada o sanockim STS-ie lecz czy samorząd miasta Sanok zrobił wszystko, aby pomóc w stabilnym funkcjonowaniu naszego klubu?

 

Do naszej petycji dołączamy artykuł z największego polskiego portalu hokejowego HOKEJ.NET z wykazem dotacji miejskich na hokej seniorski w Polsce. Szanowni Państwo zobaczcie proszę jakie miejsce w tym rankingu zajmuje Sanok….. jesteśmy na szarym końcu: 2020 – 0 zł, 2021 – 0 zł.

 

Prosimy, nie bądźcie obojętni na naszą prośbę i zabezpieczcie środki w budżecie na rok 2022 na dofinansowanie seniorskiej drużyny hokejowej.

 

W związku z powyższym zwracamy się wspólnie, z przedmiotową petycją mając głęboką nadzieję, że sanocki seniorski hokej otrzyma finansowe samorządowe wsparcie, a nie będzie tylko zależny od firm zewnętrznych często spoza Sanoka, a nawet spoza Polski.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy