AZS UP TSV Sanok przegrywa na własnym parkiecie w I Lidze Podkarpackiej [FOTO]

Sport Sanoczanie, którzy po pierwszej rundzie rozgrywek byli na drugim miejscu w rozgrywkach I Ligi Podkarpackiej w siatkówce mężczyzn przegrali trzeci mecz z rzędu w nowym roku. Tym razem na własnym parkiecie musieli uznać wyższość drużyny z Błażowej, przegrywając 1-3.

I Liga Podkarpacka Siatkówki Mężczyzn, 13 kolejka:

AZS UP TSV Sanok - Klima Błażowa 1-3 (25-22, 23-25, 19-25, 17-25)

Pierwsza partia pojedynku 13 kolejki, w którym podopieczni Macieja Wiśniowskiego podejmowali Klimę Błażowa, zakończyła się zwycięstwem gospodarzy do 22. Wydawało się, że będzie to dobry prognostyk przed kolejnymi setami. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie rozgrywek sanoczanie gładko pokonali rywali na wyjeździe 3-0. Jednak piękno sportu polega też na tym, że czasami jest nieprzewidywalny. Mimo wygranego pierwszego seta gospodarze nie potrafili pójść za ciosem.

Obraz kolejnych trzech partii był zupełnie inny od inauguracyjnej. Drugi set po walce dla gości do 23. Drużyna z Błażowej poprawiła się w każdym elemencie gry, a sanoczanie na zaczęli pozwalać swoim rywalom na dużo więcej. Sami też zaczęli więcej się mylić. Niestety obraz trzeciej i czwartej odsłony sobotniego pojedynku był jeszcze gorszy dla sanoczan. Porażki 19-25 i 17-25 i cały mecz niespodziewanie przegrany w słabym stylu 1-3.

Okazja do rehabilitacji i sięgnięcia po pierwsze zwycięstwo w 2021 roku przed drużyną AZS UP TSV Sanok już za tydzień. W sobotę, 30 stycznia dojdzie do spotkania w Głogowie Małopolskim, gdzie gracze trenera Wiśniowskiego zagrają o ligowe punkty z tamtejszą Głogovią.