Reklama

Zespół Szkół Nr 2 w Sanoku prezentuje: „Dobry zawód – dobre życie”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zespół Szkół Nr 2 w Sanoku  prezentuje: „Dobry zawód – dobre życie” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane O tym, jak „dobry zawód jest” mogli na własne oczy przekonać się przyszli absolwenci szkół podstawowych z naszego powiatu podczas Dnia Otwartego Mechanika. Ponad 500 osób zapoznało się z ofertą edukacyjną oraz bazą lokalową Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku na nowy rok szkolny.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły pokazy praktycznej strony nauki poszczególnych zawodów w ramach trwającego równocześnie DNIA PRAKTYKI ZAWODOWEJ. W nowocześnie wyposażonych pracowniach specjalistycznych uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności zawodowe, które szlifują podczas praktyk i staży z Erasmusa, Power Vet oraz w firmach patronackich ADR Polska SA, Automet, EAE Elektronik, Interq, Mont Inox oraz Sanok Rubber Company. W klasach patronackich uczniowie technikum i szkoły branżowej oprócz praktycznej nauki zawodu mają ogromną satysfakcję zarabiając swoje pierwsze pieniądze, otrzymują również nagrody pieniężne za dobre wyniki w nauce na koniec roku szkolnego. Firmy patronackie oferują także dodatkowo płatne staże, kursy kwalifikacyjne oraz gwarantują zatrudnienie dla większości absolwentów.

W pracowni mechaniki pojazdów samochodowych tuż obok zabytkowego motocykla WSK znaleźć można było przyrządy do diagnostyki pojazdów oraz wygrać konkurs szybkiego wkręcania świec zapłonowych. Absolwenci kierunku technik pojazdów samochodowych robią to w kilka minut!

Pracownia samochodowa mogła pochwalić się dwoma super fajnymi ścigaczami oraz pokazem umiejętności zdobytych przez uczniów z kierunku mechanik pojazdów samochodowych na kursie Auto Cad/Cam w Dreźnie.

W pracowni konstrukcji i technik wytwarzania części maszyn osoby zainteresowane kierunkiem technik spawalnictwa mogły pod okiem instruktora z firmy MONT INOX spróbować swych sił przy profesjonalnym spawaniu różnymi metodami.

Pracownia obrabiarek skrawających odkrywa sekrety programowania maszyn CNC pod okiem instruktorów na co dzień opiekującymi się uczniami podczas praktyki w siedzibie ADR Polska S.A, która swym patronatem objęła kierunek obróbki skrawaniem.

Firma EAE Elektronik prezentowała obsługę mierników, profesjonalnych lutownic, oscyloskopów oraz akceleratorów, którymi posługują się uczniowie na kierunku technik elektronik.

Pracownia sieciowych systemów operacyjnych pokazała sprzęt, którego obsługi uczą się przyszli absolwenci kierunku technik teleinformatyk, a są to routery, mierniki i nowoczesne centrale telefoniczne.

Konstruowanie, programowanie i sterowanie za pomocą aplikacji w telefonie robotami z klocków LEGO MV3 stanowiło nie lada atrakcję w pracowni, gdzie uczą się przyszli technicy automatycy, których patronatem objęła firma Sanok Rubber.

Uczennice z kierunku technik ochrony środowiska w profesjonalnie wyposażonym laboratorium pokazały, jak przeprowadza się badania wody, gleby, powietrza, a nawet hałasu.

W Mechaniku dba się o wszechstronny rozwój ucznia, kształci się przyszłych obywateli świata i doświadczonych fachowców, którzy przyszłemu pracodawcy prezentują bogate w międzynarodowe certyfikaty i Europassy portfolio. Bezcenne doświadczenie zawodowe uczniowie zdobywają na zagranicznych praktykach, kursach i stażach w wielu krajach Unii Europejskiej. Włochy, Grecja, Niemcy, Madera, Cypr, Hiszpania, Malta, a w niedalekiej przyszłości Wyspy Kanaryjskie – tam uczniowie zdobywają zawodowe szlify w ramach projektów Erasmus+ oraz Pover Vet.

DZIEŃ PRAKTYKI ZAWODOWEJ stał się okazją do podzielenia się zdobytym doświadczeniem zawodowym i niezapomnianymi wrażeniami z odbytych praktyk.

Zwieńczeniem atrakcji zaprezentowanych przez szkołę była wizyta w Muzeum Techniki, gdyż szkoła może poszczycić się pierwszym w Sanoku szkolnym zbiorem urządzeń mechanicznych i elektrycznych z II połowy XX, w który powstał z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

Pod tradycyjnymi filarami mieści się szkoła o europejskich standardach nauczania. A jej absolwenci są jak MECHANIK – tradycyjnie najlepsi! Bo to fachowcy poszukiwania na lokalnym, krajowym i międzynarodowym rynku pracy. Dobry zawód – dobre życie. W Mechaniku dobry zawód jest…Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy