Reklama

Wojna na Ukrainie wyzwaniem dla Podkarpacia – Kongres Polska Wielki Projekt w Sanoku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wojna na Ukrainie wyzwaniem dla Podkarpacia – Kongres Polska Wielki Projekt w Sanoku - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Napaść Rosji na Ukrainę trwale zmieniła architekturę bezpieczeństwa na naszym kontynencie, ale także szczególnie dotknęła Podkarpacie. Jako region przygraniczny odgrywa ono kluczową rolę w zarządzaniu skutkami wojny po stronie polskiej.

Wielu Ukraińców uciekających przed wojną znalazło schronienie i otrzymało pomoc właśnie tutaj. Wojna wpłynęła też istotnie na gospodarkę, w tym rynek pracy czy logistykę. To wyzwania, przed którymi stanęły lokalne władze i społeczność. Jak sobie z nimi radzą i jak tę tragiczną sytuację można przekuć w szansę dla regionu? Na te pytania odpowiedzą goście regionalnego Kongresu Polska Wielki Projekt w Sanoku. 

Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9 listopada w auli Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Na program złoży się pięć paneli, które będą dotyczyły różnych aspektów i perspektyw tego, jak wojna wpływa na Podkarpacie i dwa koncerty.

Spotkanie w Sanoku to kolejne wydarzenie z cyklu Polska Wielki Projekt w regionach, gdzie w miastach powiatowych lokalni liderzy opinii dyskutują na temat najistotniejszych wyzwań i szans stojących przed ich społecznościami. To jeden z najważniejszych projektów realizowanych przez Fundację Polska Wielki Projekt, który ma na celu wsłuchanie się w głos Polski powiatowej i przekazanie jej postulatów decydentom na szczeblu ogólnokrajowym.

Agenda:

8 listopada 

    • Wpływ wojny na gospodarkę w regionie;

    • Podkarpackie – pomiędzy wschodem a zachodem, logistyczne serce Europy;

    • Rozwój wspólnoty w dobie niepokoju.

9 listopada:

    • Zarządzanie kryzysowe a kryzys humanitarny;

    • Udział Polski w odbudowie Ukrainy.

Partnerzy wydarzenia:

  • PKO BP
  • PZU SA
  • Polski Fundusz Rozwoju
  • Agencja Rozwoju Przemysłu
Wydarzenie finansowane przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030 (FIO) i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (PROO).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy