Reklama

Wczasy w Beskidach

Opublikowano:
Autor:

Wczasy w Beskidach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Gorce to pasmo górskie, które znajduje się nad kotliną Orawsko - Nowotarską i jest położone w Beskidach Zachodnich. Według wielu źródeł, sama nazwa tego pasma górskiego podchodzi od słowa "gorzeć", co oznacza "palić się". Gorce są bardzo często odwiedzane przez turystów ze względu na swoje liczne atrakcje. Poza Gorczańskim Parkiem Narodowym znajdziemy tutaj również wiele tras narciarskich czy innych pięknych widoków. Temu co oferują Gorce pod względem walorów turystycznych, warto przyjrzeć się dokładniej.

Co oferuje pasmo górskie położone w Beskidach Zachodnich?

Będąc w okolicy na pewno warto odwiedzić wspomniany Gorczański Park Narodowy. Na terenie parku możemy podziwiać wszystkie najwyższe szczyty Gorców:

 • Czoło Turbacza,

 • Gorc,

 • Jaworzyna Kamienicka,

 • Koczor,

 • Kudłoń.

 • Jedynie wierzchołek Turbacza znajduje się już za granicą parku. W Gorcach na wysokim poziomie stoi turystyka piesza, której spora część znajduje się właśnie w Parku Narodowym. Jest to więc miejsce idealne dla miłośników spacerów. Dla tych, których interesuje turystyka rowerowa i turystyka konna przygotowane zostały stokówki (drogi wytyczone zakosami na stoku góry).

  Fanów historii na pewno zainteresuje skansen w Chabówce. To miejsce szczególnie polecane miłośnikom kolei i zabytków techniki. Można tutaj obejrzeć między innymi stare parowozy, składy czy wagony. Miejsce, które warto odwiedzić latem, ponieważ wtedy na tory wypuszczane są pociągi retro. Można nawet skorzystać z prawdziwego parowozu, który przewiezie nas do Nowego Sącza, Mszany Dolnej, Bicza i Kasiny Wielkiej.

  Stoki i stacje narciarskie

  Jeśli natomiast interesuje cię turystyka narciarska, to warto zwrócić uwagę na narciarskie trasy zjazdowe. Ciekawe trasy zjazdowe oferuje Poręba Wielka. Warto sprawdzić także stację Koninki, gdzie każdego roku przybywa wielu miłośników białego szaleństwa. Wygodne noclegi można znaleźć w działającym tam hotelu Górski Raj (https://gorskiraj.com/). Oczywiście w okolicy funkcjonuje rozbudowana baza noclegowa, poza Górskim Rajem funkcjonują i inne hotele, noclegi można też znaleźć w kwaterach prywatnych.

  Beskidy

  Trasa narciarska w Koninkach wiedzie przez las i ma długość 1400 metrów. Jest to jednocześnie trasa narciarska oznaczona kolorem czerwonym. Na szczycie Tobołów stale pracują wyciągi orczykowe na trasach niebieskich, a u podnóża znajduje się wyciąg orczykowy dla zaawansowanych narciarzy. Jest to stacja położona w sercu Gorców. Przejazd koleją krzesełkową należy do jednej z największych atrakcji tego stoku. Możemy podziwiać piękne walory gorczańskiej natury, które ośnieżone wyglądają jeszcze efektowniej.

  W okolicach Gorców znajdują się także narciarskie trasy biegowe. Rosnąca popularność tego typu tras sprawia, że władze stale inwestują w turystykę narciarską zapewniając przy tym bezpieczeństwo nie tylko samym biegaczom, ale również innym turystom. Osoby lubiące narty biegowe mogą skorzystać np. z trasy biegowej z Obidowej na Turbacz. Trasa ta istnieje od 2013 roku, a swój początek zawdzięcza projektowi "Śladami Olimpijczyków". Kolejnych kilometrów tras na biegówki przybywa w Gorcach z każdym rokiem.

  Poza stacją w Koninkach, sporym zainteresowaniem cieszą się stacje Ski Lubomierz, a także Polanki-Ski. W Lubomierzu prócz wyciągów dla zaawansowanych i średnio zaawansowanych przygotowano trasę o długości 200m dla dzieci i osób, które z nartami wcześniej nie miały do czynienia.

   

  Hotel Górski Raj

  Poręba Wielka 765 / Koninki

  34-735 Niedźwiedź

  Tel. 183318011

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE