Reklama

W jaki sposób działa odstraszacz na kuny do samochodu?

Opublikowano:
Autor:

W jaki sposób działa odstraszacz na kuny do samochodu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Gdy za oknem temperatura powietrza spada w okolice zera stopni Celsjusza, zwierzęta zaczynają szukać ciepłych schronień. Czasami wybierają one komorę silnika naszego samochodu. Robią to przede wszystkim koty, jednak zdarza się, że pod maską znajdziemy kunę. Dowiedz się, w jaki sposób się przed nią obronić.

Kuna – samochodowy drapieżnik

Czasami można przeczytać w sieci apele miłośników zwierząt, by zimą sprawdzać, czy pod maską naszego auta nie schował się kot. Jednak rzadko kiedy słyszymy o tym, by sprawdzić, czy tego samego nie zrobiła kuna. W przypadku odwiedzin tego drapieżnika z rodziny łasicowatych, skutki mogą być dla nas bardzo poważne. Wizyta kuny nie będzie należeć do najprzyjemniejszych z uwagi na zniszczenia, jakich dokonuje do zwierzę. Z reguły przegryzają one gumowe elementy, przewody elektryczne oraz wodne. Zdarza się również, że uszkodzeniu ulega wygłuszenie komory silnika. Jeżeli mamy pecha, i kuna dokona poważnych zniszczeń, to koszty napraw mogą wynosić nawet około 1000 złotych. Na szczęście przed kuną można się zabezpieczyć decydując się na odstraszacz na kuny do samochodu. Jaki konkretnie? Odpowiedź poniżej.

Odstraszacz na kuny do samochodu – metody walki

Z kunami można, a nawet trzeba walczyć. Zwłaszcza, że koszty naprawy zniszczeń są zdecydowanie wyższe, niż preparat na kuny do samochodu. Najtańsze z nich są... darmowe. Kuny to stosunkowo niezbyt duże szkodniki, które boją się większych zwierząt. Dlatego jeżeli masz w domu psa, możesz pod maską auta umieścić trochę jego sierści. Jednak nie każdy z nas jest właścicielem psa, więc w takich wypadkach trzeba posiłkować się środkami ze sklepu. Odstraszacz na kuny do samochodu znajdziesz tutaj: https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Wnetrze-samochodu_Srodki-do-odstraszania-kun-i-gryzoni-2519.html. Działanie tego typu środków jest bezpieczne dla ciebie, samochodu oraz środowiska. A co najważniejsze – skuteczne. Innym sposobem jest montaż dźwiękowego odstraszacza na kuny, który emituje dźwięk niesłyszalny dla ucha człowieka.

Usuwanie rys – po spotkaniu z kuną

Niestety, może się zdarzyć, że kuna złoży ci niezapowiedzianą wizytę i uszkodzi nie tylko kable, ale i lakier. Oznacza to, że koniecznie będzie usunięcie powstałych rys. Sprawdź w tym miejscu preparaty, które pomogą to zrobić. Usuwanie rys po kunach czy kotach nie jest trudne, bowiem w większości przypadków te zarysowania nie są zbyt głębokie. Jednak nowe uszkodzenia nie wyglądają dobrze, dlatego warto je jak najszybciej zlikwidować. Zwłaszcza, że środek do usuwania

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE