Reklama

Ubezpieczenie na narty w Polsce i za granicą - ile kosztuje, co zawiera

Opublikowano:
Autor:

Ubezpieczenie na narty w Polsce i za granicą - ile kosztuje, co zawiera - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Wyjazd na narty, czy to w Polsce, czy za granicą, to świetny pomysł na spędzenie kilku wolnych dni. Jednak przed wyjściem na stok należy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zarówno w Polsce, jak i za granicą finansowo zabezpieczy je polisa narciarska.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) refunduje tylko podstawowe świadczenia medyczne. Nie pokrywa m.in. kosztów akcji ratowniczej czy poszukiwawczej w górach, a także transportu medycznego do Polski. Natomiast w Polsce pomoc GOPR czy TOPR jest bezpłatna. Jednak ubezpieczenie OC w życiu prywatnym będzie bardzo przydatne, gdy z naszej winy urazu na stoku lub szkody na mieniu dozna osoba trzecia.

 

Ubezpieczenie narciarskie za granicą

 

Wyjazd na narty za granicę wymaga wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia. Oczywiście, nie jest to wymóg formalny, a raczej zdroworozsądkowy. Podczas pobytu w krajach UE lub EFTA EKUZ zapewnia turyście refundację jedynie podstawowych świadczeń medycznych. W związku z tym w razie konieczności jest on zmuszony pokryć koszty skomplikowanych zabiegów czy porad specjalistów. Bywają one bardzo wysokie. Koszt pobytu w szpitalu i operacji może przekroczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Mając ubezpieczenie turystyczne na narty nie trzeba się już tych kosztów obawiać. Wszystko dlatego, że w razie zdarzenia, które jest objęte ochroną, firma wypłaci odszkodowanie w wysokości określonej w umowie, a ono pozwoli na pokrycie wszystkich kosztów.

 

Ubezpieczenie narciarskie w Polsce

 

Ubezpieczenie narciarskie warto posiadać również w Polsce. Pomimo, że koszty leczenia w naszym kraju są znacznie niższe niż za granicą, a także mimo bezpłatnego dostępu do państwowej służby zdrowia. Szczególnie przydatne będzie OC w życiu prywatnym. Gdy z naszej winy osoba trzecia dozna urazu i nas pozwie, a sąd przyzna jej rację, to ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu odszkodowanie do wysokości określonej w umowie.

 

Natomiast ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) pozwoli pokryć koszty prywatnej opieki medycznej lub rehabilitacji, gdy narciarz w wyniku urazu odniesionego na stoku dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość odszkodowania zostanie obliczona procentowo według tabeli zawartej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Więcej można sprawdzić przeglądając ubezpieczenie na narty z www.polisanarciarska.pl.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie narciarskie?

Najtańsze ubezpieczenie narciarskie w Polsce można kupić już za 2 zł dziennie. Natomiast za granicą koszt polisy nieznacznie wzrośnie do około 4 zł dziennie. Ubezpieczenie powoduje, że jest to wyjazd bezpieczniejszy i spokojniejszy, warto więc je rozważyć. Warto również się zastanowić nad miejscem pobytu. W Polsce również bywa bardzo pięknie. Jedną z ofert są narty w Szklarskiej Porębie w ośrodku Ski Arena Szrenica, przeczytaj czy warto na www.polisanarciarska.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE