Reklama

Technologie wodorowe myślą przewodnią debaty o przyszłości sanockiego samorządu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane 25 lutego 2023 roku w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyło się kolejne organizowane przez Fundację Misji Obywatelskiej spotkanie pod tytułem Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Sanockiego?. Debata odbyła się w ramach projektu Podkarpackie Rozmowy - Jaka jest przyszłość Podkarpacia?.

W panelu dyskusyjnym, który moderował Adam Poręba udział wzięli:

  • Małgorzata Jarosińska-Jedynak - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej,
  • Stanisław Chęć - Starosta Sanocki,
  • Tomasz Matuszewski - Burmistrz Miasta Sanoka,
  • Tomoho Umeda - Hynfra / Stowarzyszenie Hydrogen Poland,
  • Anna Sowa - Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Swój głos w dyskusji zabrali również JM Rektor Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku dr inż. Mateusz Kaczmarski oraz przedstawiciel Polski 2050 Tomasz Gankiewicz, a w organizację wydarzenia włączyło się aktywnie SPGK Sanok.
W trakcie wydarzenia szczególna uwaga została zwrócona na fakt powołania w ubiegłym roku w pierwszej w Polsce samorządowej spółki wodorowej w Sanoku.

Biorąc pod uwagę duży potencjał krajowej produkcji wodoru z lokalnych surowców, rola technologii wodorowych pozytywnie wpływających na środowisko będzie w przyszłości kluczowa

- zaznaczyła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.


W ramach projektu Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? organizacja realizuje debaty w każdym powiecie województwa podkarpackiego, w ramach których przedstawiciele władzy, biznesu i sektora pozarządowego, otrzymują pytania o to co zmieniło w ich społeczności lokalnej? Czy ważne inicjatywy z punktu widzenia mieszkańców nie zostały podjęte? Jeśli tak, to dlaczego? Jaka jest prognoza na przyszłość? Projekt zatem łączy debatę z konsultacjami. Organizacja włącza mieszkańców w aktywną partycypację, życie społeczne, publiczne i obywatelskie. Czasem do zmian wystarczy rozmowa – dialog.


Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy