Reklama

Sprawdź gdzie możesz uzyskać bezpłatną pomoc prawną na terenie powiatu sanockiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Sprawdź gdzie możesz uzyskać bezpłatną pomoc prawną na terenie powiatu sanockiego - Zdjęcie główne

Powiat Sanok oferuje bezpłatną pomoc prawną | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Starostwo Powiatowe w Sanoku informuje, iż na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 945) na terenie Powiatu Sanockiego prowadzone są trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz jeden punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Z porad może skorzystać każda osoba fizyczna, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniająca innych osób w ciągu ostatniego roku, która złoży stosowne oświadczenie. Pomoc udzielana osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą stanowi pomoc de minimis. Podmiot ubiegający się o taką pomoc przedstawia przed jej udzieleniem wymagane dokumenty.

 

Zapisy do punktów prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerem telefonu 13 46 52 939 oraz za pośrednictwem strony internetowej https://zapisy-np.ms.gov.pl/. Dla osób mających problemy w komunikowaniu się, istnieje możliwość umówienia terminu wizyty drogą elektroniczną, pod adresem e-mail: npp@powiat-sanok.pl.

Osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście, oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 20.), może być udzielana nieodpłatna pomoc prawna lub świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, także poza punktem albo za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.

 

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego dostępne są pod numerem telefonu 13 46 52 939 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: https://bip.powiat-sanok.pl/
w zakładce nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacja.

Ponadto w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sanoku, na tablicach ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Sanoku, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie
internetowej urzędu pod adresem:
https://bip.powiat-sanok.pl/strona-3503-lista_jednostek_nieodplatnego.html, dostępna jest lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców Powiatu Sanockiego, obejmująca poradnictwo rodzinne, psychologiczne, pedagogiczne, z zakresu pomocy społecznej, w sprawie rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień, w sprawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w ramach interwencji kryzysowej, dla bezrobotnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a także z zakresu praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa podatkowego oraz dla osób w sporze z podmiotami rynku finansowego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy