Reklama

Sposoby na motywowanie się do pracy

Opublikowano:
Autor:

Sposoby na motywowanie się do pracy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Istnieje bardzo wiele powodów, dla których nie podejmujemy się pracy lub nie realizujemy dotychczasowych obowiązków. Wśród nich znajdziemy zarówno lenistwo, prokrastynację, jak i niską samooceną. By walczyć z tego typu czynnikami i motywować się do osiągania coraz wznioślejszych celów, warto zastosować kilka sprawdzonych sposobów.

Planowanie kariery i określanie celów

Podstawową motywacją powinno być dla nas osiągnięcie stanu szczęścia, który w kontekście pracy oznacza przeważnie sukces związany ze stanowiskiem, które obejmujemy bądź którego poszukujemy. Przykład stanowić może poszukiwanie pracy. Naszym zaplanowanym działaniem będą poszukiwania w wybranym sektorze. Celem, który chcemy osiągnąć jest zatrudnienie. Aby do niego dojść, musimy przeglądać ogłoszenia (np. na portalu Pracuj.pl) w poszukiwaniu takich ofert, które nas interesują i w związku z którymi mamy szansę na zatrudnienie.

 

Ciągła nauka i zdobywanie kompetencji

Zdobywanie nowych kompetencji w ramach nauki dotychczasowego zawodu oraz pogłębianie wiedzy samo w sobie nie motywuje do pracy. Jednak zdobyte umiejętności pozwolą poczuć nam się pewniej, a co za tym idzie otworzą wiele ważnych drzwi przed nami. Dzięki ciągłej nauce znacznie szybciej osiągniemy awans oraz zwiększymy swoje szanse na rynku pracy. Stając się ekspertem zwiększamy własną samoocenę i uniezależniamy się.

 

Unikaj rozpraszania i nagradzaj się

By zmotywować się do pracy powinniśmy przede wszystkim pozbyć się z własnego otoczenia rzeczy, które nas rozpraszają. W tym przypadku powinniśmy zrezygnować przede wszystkim z kontaktu z ludźmi gadatliwymi, skrócić czas poświęcony na przeglądanie Internetu do minimum i zaniechać ustawicznego korzystania z telefonu. Ponadto, warto nagradzać się cyklicznie. Celebrowanie nawet niewielkich sukcesów daje nam do zrozumienia, iż zmierzamy w dobrym kierunku i nie popadamy w stagnację.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE