Reklama

Soczewki kontaktowe czy okulary korekcyjne - jakie rozwiązanie jest dla Ciebie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Soczewki kontaktowe czy okulary korekcyjne - jakie rozwiązanie jest dla Ciebie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Coraz więcej osób potrzebuje korekcji wzroku - i wówczas pomocne mogą okazać się zarówno soczewki kontaktowe, jak i okulary korekcyjne. Każde z tych rozwiązań ma szereg zalet, dlatego nie brakuje osób, które decydują się na obie metody korekcji wzroku. Inni pozostają wierni tylko okularom lub soczewkom. Aby móc podjąć odpowiednią decyzję, należy poznać najważniejsze zalety oraz ograniczenia każdego z tych rozwiązań, a także rodzaje dostępnych soczewek kontaktowych.

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych?


Soczewki kontaktowe dostępne są w rozmaitych wariantach. Dzięki wielu możliwościom wyboru, istnieje możliwość idealnego dopasowania soczewek do występującej wady wzroku. Soczewki sferyczne wyróżniają się kształtem półkuli i pozwalają na korygowanie takich wad wzroku jak krótkowzroczność i dalekowzroczność. W przypadku astygmatyzmu zalecane jest stosowanie soczewek torycznych. Mają one mniej regularny kształt niż soczewki sferyczne - przypominają obwarzanej przekrojony wzdłuż, dzięki czemu doskonale przylegają do nietypowo zmienionej krzywizny gałki ocznej. Z kolei osoby dotknięte problemem starczowzroczności wybierają soczewki progresywne, przystosowane do płynnej możliwości zmiany widzenia z bliskiego na dalekie. Takie soczewki multifokalne wyróżniają się obecnością kilku ognisk, dzięki czemu pozwalają na ostre widzenie zarówno bliży, jak i dali.

Soczewki kontaktowe dzielą się nie tylko ze względu na rodzaj korygowanej wady wzroku, ale także  na tryb noszenia. Bazując na takim kryterium można wyróżnić soczewki jednodniowe czy miesięczne. Soczewki jednodniowe można nosić maksymalnie przez jedne dzień i należy je zdjąć przed snem. Nie wolno ich ponownie założyć - raz zdjęte soczewki trzeba wyrzucić, a potem założyć nową parę. Taka sama zasada obowiązuje, gdy soczewki należy zdjąć w ciągu dnia. Są to zatem soczewki jednorazowe i nie należy się sugerować nazwą „całodzienne” - jest to maksymalny dopuszczalny czas ich użytkowania. Jeśli jednak zajdzie potrzeba ich zdjęcia, np. podczas pływania - wówczas należy założyć nową parę. Soczewki o dłuższym trybie noszenia to soczewki dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne, roczne... Tym, co je wyróżnia, jest możliwość wielokrotnego zakładania i zdejmowania, a maksymalny czas ich użytkowania jest określony dla poszczególnych typów soczewek. Aby móc je wielokrotnie używać, należy pamiętać o ich odpowiednim czyszczeniu i przechowywaniu. Powierzchnię soczewek należy oczyścić specjalnym płynem każdorazowo po ich zdjęciu, a następnie przechowywać w specjalnym pojemniczku. Soczewki należy zdejmować do snu - wyjątkiem są te modele soczewek, które są przeznaczone do noszenia przez całą dobę.

Ogromny wybór soczewek kontaktowych i wszystkich niezbędnych akcesoriów znaleźć można w sklepie internetowym BezOkularow.pl. Sklep ten oferuje bogaty wybór soczewek najwyższej jakości, pojemniczków i płynów. Sklep zachęca do zakupów atrakcyjnymi ofertami cenowymi, a także ekspresową wysyłką.

A kiedy wybrać okulary korekcyjne?


Niektóre osoby decydują się na korygowanie wzroku przy pomocy okularów. Wówczas ogromne znaczenie ma dopasowanie oprawek w taki sposób, aby okulary były funkcjonalne, wygodne, a także podkreślały rysy twarzy. Kształt oprawek dopasowywany jest do rysów twarzy, charakteru, ogólnego wizerunku. Poza kształtem oprawek warto zwrócić także uwagę na ich kolor czy fakturę. Modne okulary korekcyjne dostępne są w ofercie wielu renomowanych projektantów, którzy doceniają ogromną role okularów w podkreślaniu nowoczesnego, modnego wizerunku. Obecnie ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim oprawki transparentne, kocie oko, retro, geometryczne, a także ponadczasowy model awiator oraz wayfarer.

Odpowiednio dopasowane oprawki okularowe gwarantują komfort noszenia okularów, a także podkreślają indywidualny styl. Odpowiednio noszone i przechowywane okulary mogą być używane przez wiele lat, zapewniając nienaganną ostrość widzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE