Reklama

Rzeczy, które mogą się przydać pierwszego dnia w pracy

Opublikowano:
Autor:

Rzeczy, które mogą się przydać pierwszego dnia w pracy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Pierwszy dzień w pracy to bardzo ważne wydarzenie zarówno dl pracodawcy, jak i pracownika. To wtedy firma oraz zatrudniony podlegają ocenie, a każda nawet błaha sprawa lub rzecz może zmienić całkowicie sytuację. Przygotowując się do pierwszego dnia w nowej pracy, warto zabrać ze sobą kilka przydatnych rzeczy.

Schludny i elegancki strój

W ramach myśli „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” pierwszego dnia nowej pracy warto zadbać o schludny, elegancki i porządny strój. Wiele firm posiada bowiem dress code, o którym informują już na etapie ogłoszeń zamieszczanych na portalach typu Pracuj.pl. Warto się do niego dostosować, pokazując w ten sposób profesjonalizm i gotowość do spełnienia pokładanych oczekiwań. W branżach, w których liczą się umiejętności manualne, a obowiązki sprowadzają się do wykonywania pracy fizycznej warto postawić na strój niekrepujący ruchów.

 

Niezbędne dokumenty

Pierwszego dnia pracy warto pamiętać o dokumentach, które pozwolą nam na dopełnienie formalności. Szczególnie należy zadbać o CV, portfolio oraz certyfikaty potwierdzające nasze umiejętności. Jeśli pracowaliśmy gdzieś wcześniej, powinniśmy pamiętać o świadectwie pracy oraz ewentualnych referencjach. Przydatne będą również dokumenty potwierdzające naszą tożsamość bądź status np. studenta. W razie wątpliwości bądź pytań, powinniśmy skontaktować się z działem HR wybranej firmy bądź osobą, która przeprowadzała z nami rekrutację.

 

Posiłek oraz napój

Pierwszy dzień w pracy jest stresującym wydarzeniem, dlatego warto zaopatrzyć się na czas jego trwania w posiłek oraz napój. W ten sposób nie będziemy musieli tracić czasu na zakupy w lokalnym sklepie bądź realizować swoich obowiązków z pustym żołądkiem. Warto pamiętać, aby był on zbilansowany i oparty na produktach, które lubimy. Niezbyt dobrym rozwiązaniem są wyjątkowo aromatyczne i specyficzne przyprawy np. ryby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE