Reklama

Radca prawny z polecenia. Na co warto zwrócić uwagę?

Opublikowano:
Autor:

Radca prawny z polecenia. Na co warto zwrócić uwagę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Pragnąc skorzystać z usług prawnika, nierzadko pytamy naszych znajomych czy nie znają kogoś, komu warto byłoby zaufać. Nic dziwnego, wychodzimy przecież z założenia, że nikt nie poleci kogoś, kto nie sprostał jego oczekiwaniom. Dlatego też polecanie klientów jest tak często spotykane na rynku usług prawnych. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę rozmawiając ze znajomymi na temat ewentualnego polecenia?

Szczera rozmowa ze znajomymi

Ze znajomymi rozmawiamy na różne tematy, nie zaszkodzi więc zapytać, czy nie mają oni doświadczeń z prawnikami. Szczególnie dotyczy to przedsiębiorców, którzy w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej nierzadko korzystają z pomocy prawnej. Są jednak i inne sytuacje, w których prawnik i jego wsparcie okazuje się niezwykle przydatne. Warto w tym kontekście wymienić chociażby sprawy rodzinne, niosące ze sobą duży ładunek emocjonalny, z którym nie wszyscy potrafią sobie poradzić. Wsparcie osoby niezaangażowanej w silny konflikt może okazać się wręcz bezcenne, bowiem potrafi ona trafniej ocenić sytuację. W ostatnich czasach wiele jest również spraw w przedmiocie ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Specjalizuje się w nich kancelaria R. Ptak i Wspólnicy sp. k. Specyfika postępowania w tym zakresie cechuje się dużym stopniem sformalizowania, stąd też asysta profesjonalisty pozwala na uniknięcie wielu błędów. Warto zatem zapytać znajomych w jakiej sprawie korzystali z pomocy danego prawnika, jak wypełnił on swoje obowiązki, a także jak układały się relacje na linii prawnik – klient. To bardzo ważne, gdyż prawidłowe relacje umożliwiają wzbudzenie zaufania na wysokim poziomie.

Polecenie z internetu

Przeglądając różnego rodzaju strony i fora internetowe możemy natknąć się na rozmaite komentarze osób zadowolonych, bądź też nie, z usług prawników, z którymi współpracowały. Podobne wpisy możemy znaleźć także na portalach społecznościowych. Do tego typu opinii zawsze powinniśmy podchodzić z pewną rezerwą, albowiem niekoniecznie są one rzetelne, co bardzo trudno zweryfikować. Niemniej jednak mogą one stanowić pewną podstawę do dalszych poszukiwań prawnika, który poprowadzi naszą sprawę. Zawsze jednak możemy wpisać nazwisko prawnika, o którym przeczytaliśmy opinię i poszukać jego strony internetowej. Z całą pewnością znajdziemy tam więcej informacji na temat profilu jego działalności. A wówczas możemy zadzwonić i umówić się na spotkanie.

Czy łatwo jest znaleźć prawnika? I tak, i nie, wszystko zależy od naszych oczekiwań i potrzeb. W internecie jest cała masa stron rozmaitych kancelarii. Nie zapominajmy jednak o naszych znajomych. Być może będą oni w stanie polecić nam kogoś, kto spełni nasze oczekiwania. Niezależnie od tego skąd trafimy do prawnika pamiętajmy, że niezwykle ważną kwestią jest atmosfera współpracy. To właśnie ona wpływa na stopień zaufania, które jest podstawą satysfakcji obydwu stron.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE