Reklama

Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą - dlaczego warto wybrać książki?

Opublikowano:
Autor:

Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą - dlaczego warto wybrać książki? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Pierwsza komunia święta w życiu dziecka powinna być przeżyciem duchowym, choć nie da się ukryć, że młody człowiek myśli także o prezentach, jakie otrzyma. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, co warto kupić dziecku z tej okazji, rozważ dobrą książkę dostosowaną do pasji czy zainteresowań. Przeczytaj, dlaczego jest to prezent warty uwagi i gdzie można znaleźć najciekawsze propozycje.

Album, książka albo pełna kolekcja - co wybrać na komunię?

Chociaż książki nie są obecnie popularnym prezentem z okazji uroczystości pierwszej komunii świętej, warto spróbować wybić się nieco ze schematu obdarowywania dziecka zaawansowanym sprzętem sportowym, elektroniką czy wysokimi kwotami pieniędzy. Wcześniejsza rozmowa z dzieckiem może pozwolić na poznanie jego zainteresowań czy marzeń, które w pewien sposób można zrealizować za pomocą książek. 

Na komunię niespełna dziesięciolatek z powodzeniem może dostać coś innego niż biblię. Komplet ciekawych książek przygodowych, doskonale wydane tematyczne albumy, a może wydanie specjalne książki, która będzie mu bliska? To, co wybierzesz, powinno być ściśle uzależnione od preferencji dziecka, pozwalać mu na rozwój jego zainteresowań podany w przystępnej formie dostosowanej do jego percepcji.

Gdzie szukać najlepszych propozycji?

Dobre stacjonarne księgarnie to już niestety miejsca coraz rzadziej spotykane. Nawet jeżeli znasz bogato zaopatrzoną księgarnię, najczęściej nie ma każdej pozycji, jaka mogłaby zainteresować dziecko, a jej sprowadzenie może być zbyt czasochłonne. 

Jednak ciekawy prezent na komunię możesz znaleźć w księgarni internetowej, która ma sporo przewag nad klasyczną. To nie tylko bardzo szeroki wybór z wysoką dostępnością i szybkim czasem realizacji zamówień, ale także konkurencyjne ceny, często sporo poniżej sugerowanych przez wydawcę. Przy zakupie pięknych opracowań, kolekcji książek czy wyjątkowych wydań może mieć to znaczenie, bo są to zwykle pozycje dosyć drogie. 

Dlaczego książki z okazji pierwszej komunii będą dobrym prezentem?

Wbrew pozorom nawet dzieci, dla których książki nie są zbyt atrakcyjne, mogą być w pełni usatysfakcjonowane z książkowego prezentu. Dziecko w trzeciej klasie szkoły podstawowej dopiero poznaje różne możliwości rozwoju, dlatego dobrze dobraną książką można wpisać się w jego zainteresowania. 

Nikt nie powiedział, że książka na komunię musi mieć tematykę religijną. Piękne wydanie ulubionych baśni, cykl komiksów o bohaterze znanym z kreskówek, a może pełen szczegółów album przyrodniczy dla miłośników przyrody albo z samochodami dla fanów motoryzacji? Mnogość możliwości pozwala na dobór prezentu silnie spersonalizowanego, który być może nawet zostanie zapamiętany na całe życie w opozycji do nadmiaru elektronicznych gadżetów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE