Reklama

Pierwszy dron - na co zwrócić uwagę?

Opublikowano:
Autor:

Pierwszy dron - na co zwrócić uwagę? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Drony to urządzenia, których popularność rośnie w tempie geometrycznym. Niesamowita frajda z latania, którą można połączyć z pasją do fotografii i nagrywania wideo to bardzo kuszące połączenie. Poniżej podpowiadamy, na co powinna zwrócić uwagę osoba, pragnąca wkroczyć do ekscytującego świata podniebnej, elektronicznej rozrywki.

Dron dla początkujących

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych urządzeń, co zobaczyć można na https://highlab.pl. Równie szeroki jest zakres cenowy - od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy za najbardziej zaawansowany sprzęt. Swoją przygodę warto zacząć od najniższej półki cenowej. Bez obaw, już tam znajdziecie interesujące modele, wyposażone w przyzwoitą optykę, umożliwiającą robienie ładnych zdjęć i filmów, a także odznaczające się zadowalającymi właściwościami dotyczącymi zasięgu, maksymalnej wysokości czy długości lotu.

Jako raczkujący operatorzy, którzy ponadto pragną nauczyć się latania na własną rękę, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na wytrzymałość i solidność wykonania. Trzeba liczyć się z tym, że w pewnym momencie stracimy panowanie nad dronem, a ten uderzy w ścianę, lub spadnie z wysokości kilku metrów. Dlatego warto rozejrzeć się za modelami, które dedykowane są początkującym. Zazwyczaj producenci w produktach z tej półki kładą duży nacisk na wykorzystanie bardzo odpornych komponentów.

Drugim ważnym elementem jest prosta i intuicyjna obsługa. Jeśli mamy wśród znajomych profesjonalnych pilotów dronów, możemy zauważyć, na jak zaawansowanych kontrolerach pracują. Dla nas na początek taka mnogość możliwości i ustawień będzie niepotrzebna. Idealnym rozwiązaniem jest zakup drona, którego sterowanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji na smartfona. Dzięki temu nie musimy się uczyć obsługi pilota, a jeśli sam dron jest niewielkich rozmiarów, można brać go ze sobą w wiele miejsc, nie zaprzątając sobie głowy dodatkowymi elementami zestawu.

Pierwszy krok w użytkowaniu drona

W kwestii samego lotu dobrze, kiedy nasz pierwszy dron zapewnia przynajmniej kilkanaście minut swobodnego poruszania się w powietrzu bez konieczności lądowania. Więcej o tym na https://highlab.pl/dron-ryze-tello-recenzja/. Przy tym, nie polecamy, by na sam początek wybierać model, który będzie mógł się wzbić zbyt wysoko i przemieszczać się zbyt szybko - bez odpowiedniego opanowania możemy starcie urządzenie z oczu na dobre i przedwcześnie zakończyć zabawę.

Jeżeli zaś mowa o jakości zdjęć i filmów - całkiem zadowalające efekty daje już aparat or rozdzielczości 5 MP i kamera nagrywająca w jakości HD ze stabilizacją obrazu. Wiadomo, że jakość nie będzie powalająca, jednak pozwoli nam się zorientować, czy możemy nasze nowe hobby przekuć w coś więcej niż tylko zabawa.

Często niewinna rozrywka przemienia się w sposób na życie. Liczba osób i branż korzystających z możliwości dronów stale rośnie, dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z tą technologią, zwłaszcza, że koszty nie są zbyt wygórowane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE