Reklama

Panele słoneczne czy panele fotowoltaiczne?

Opublikowano: pon, 18 lut 2019 17:00
Autor:

Panele słoneczne czy panele fotowoltaiczne? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Źródłem czystej oraz darmowej energii może być promieniowanie słoneczne. Systemy solarne są spotykane w Polsce coraz częściej. Znacznie rzadziej można zobaczyć panele fotowoltaiczne. Czym one się różnią?

Jakie zastosowanie mają panele słoneczne?

Zdecydowana większość osób stawia na panele słoneczne, gdy chce zmniejszyć koszty związane z podgrzewaniem wody użytkowej. Obecnie na rynku występują dwa rodzaje paneli słonecznych: płaskie i rurowe otoczone próżnią. W tym pierwszym typie absorber jest stworzony z aluminiowej albo miedzianej blachy. W dodatku zabezpiecza się je wyjątkowo wytrzymałą szybą. Absorber w kolektorach próżniowych jest złożony z pojedynczych pasów znajdujących się w próżni. Straty ciepła w kolektorach płaskich minimalizuje się przez wykorzystanie warstwy izolacyjnej. Zazwyczaj jest to wełna mineralna. Natomiast w  kolektorach rurowych nie ma potrzeby stosowania warstwy izolacyjnej. Funkcję tę spełnia próżnia. Kolektory słoneczne rurowe najlepsze będą nie tylko do podgrzewania wody. Mogą współdziałać z wodną instalacją centralnego ogrzewania.

Zastosowanie paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną. Różnią się one od paneli słonecznych również budową. Pojedyncze ogniwo fotowoltaiczne wytwarza bardzo niewielką ilość energii elektrycznej. Żeby otrzymać napięcie , które umożliwi zasilanie urządzeń elektrycznych w domu powinny zostać połączone w panele fotowoltaiczne.

Co wybrać panele słoneczne czy panele fotowoltaiczne?

Nad obiema opcjami warto jest się na spokojnie zastanowić. Natomiast decyzja, które z nich wybrać, jest zależna od tego, w jakim celu, chciałbyś każde z tych urządzeń zastosować. Gdy zależy Ci na tym, żeby przede wszystkim tanio, a może nawet całkiem za darmo podgrzewać wodę użytkową albo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, to wybór jest jasny i prosty: panele słoneczne. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat – https://sklep.ekotechnologia.eu/c/22/panele-sloneczne.html. Od wiosny do jesieni koszt podgrzania wody użytkowej będzie wynosił zero. Gdy panele słoneczne połączysz z wodną instalacją centralnego ogrzewania, to zaoszczędzisz również w zimie. Natomiast jeżeli Twoim celem jest otrzymanie prądu elektrycznego, to powinieneś wybrać panele fotowoltaiczne. Również pozwolą Ci one sporo zaoszczędzić. Energię elektryczną, która pochodzi z paneli fotowoltaicznych, możesz wykorzystać do zasilania urządzeń elektrycznych, które masz w swoim domu. Zarówno panele słoneczne, jak i panele fotowoltaiczne należy montować na połaci dachu skierowanej na południe. Można je umieścić też w ogrodzie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE